Ubuntu 12.10 Wireless sorunu

3503

Kilopat
Windows 8'in yanına Ubuntu yükledim. Her şey güzel ancak Wireless problemi var. Ağı görüyor ancak bağlanmıyor, sürekli şifre istiyor. Bazen bağlanıyor ancak geri kesiliyor. Windows'ta böyle bir problem yok. Wireless alıcı Realtek rTL8188CU çipli. Ne yapmalıyım?

Bu bir çözüm değil. Konuyu arayıp da bulanlar için çözüm şu şekilde:

Terminale girip şu komutu yazın:

Kod:
sudo gedit /etc/modules

Gelen dosyanın sonuna ağ kartınızın modül adını ekleyin ve kaydedin. Modül adının 8192cu olması muhtemel.

Bu bir çözüm değil. Konuyu arayıp da bulanlar için çözüm şu şekilde:

Terminale girip şu komutu yazın:

Kod:
sudo gedit /etc/modules

Gelen dosyanın sonuna ağ kartınızın modül adını ekleyin ve kaydedin. Modül adının 8192cu olması muhtemel.

Geçti borun pazarı sür eşeği Niğde'ye :D

Yeniden Ubuntu yükledim. 13.04 sürümü. Olanları anlatıyorum. Yukarıdaki çözümü yaptım olmadı. Wireless Windows 8 de çalışıyor. Linux'ta yok. Sadece Ubuntu değil ne Linuxlar denedim olmadı. Hep aynı sorun oluyor anlatıyım. Bağlantıya tıklıyorum şifre giriyorum bidaha istiyor, giriyorum bidaha istiyor. Bazen bağlanıyor. İnternete girince daha Google'ı göremeden bağlantı gidiyor. Bazen biraz açılıyor geri gidiyor. Driverı yüklemeye çalıştım, driver yüklenmiyor hata veriyor. Nerdeyse çıldırıcam. Şifreyi kaldırsam belki olur ama bu seferde başkaları girer :( . Bunun çözümü nedir lütfen yardım edin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı