Ubuntu 18.04 Intel Ironlake Sürücüleri Yüklenmiyor

Emre Gözükara

Hectopat
Yer
İstanbul ,Fatih
Daha fazla  
Eski All in One bilgisayarıma Ubuntu kurulumu yaptım ancak Intel Ironlake grafik biriminin driverini yüklemedi herhalde hareketli efektlerde donmalar ve kasmalar mevcut. Hani Windows'u yeni kurarsınız başlat menüsü kasarak, açılır aynısını yaşıyorum. Bunu nasıl düzeltirim ve ilk defa günlük olarak Ubuntu kullanıyorum ayrıca önerebileceğiniz Linux tabanlı işletim sistemleri var mı? Kafamda Pardus var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel sürücüsü aktif edebilmek için buraya göz atmanızı tavsiye ederim : Tuning Your Intel Graphics Card In Ubuntu 16.04 - Techzim

Sistem özelliklerinizi yazarsanız ona göre tavsiye yapabiliriz ama kısaca.

Görünüm istiyorsan : Elementary OS
Arch tabanlı Distro istiyorsan : Manjora KDE, XFCE
Debian tabanlı ama düşük sistem gerektirsin diyorsan : Ubuntu Mate, Xubuntu veya MX Linux
Windows görünümü olsun diyorsan : Linux Mint veya Zorin OS

Son düzenleme:
Intel sürücüsü aktif edebilmek için buraya göz atmanızı tavsiye ederim : Tuning Your Intel Graphics Card In Ubuntu 16.04 - Techzim

Sistem özelliklerinizi yazarsanız ona göre tavsiye yapabiliriz ama kısaca.

Görünüm istiyorsan : Elementary OS
Arch tabanlı Distro istiyorsan : Manjora KDE, XFCE
Debian tabanlı ama düşük sistem gerektirsin diyorsan : Ubuntu Mate, Xubuntu veya MX Linux
Windows görünümü olsun diyorsan : Linux Mint veya Zorin OS
Sistem özelliklerim :

Intel Core i3 380M
8GB Skhynix 2 x 4 ram
1. nesil hd graphics (ironlake)

Pardus yerli olmasından dolayı denemek istiyorum ama her şeyi sıfırlamak için değer mi bilemiyorum :/

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı