Ubuntu 20.04 Kasma Sorunu

Ben zaten görseli örnek olsun diye attım. Windows'ta olduğum için sistemimi yeniden başlatmaktansa örnek görseli sanal makinem üzerinden atmayı tercih ettim.
Ekteki gibi gösteriyor sürekli takılıyor.Kafayı sıyırmak üzereyim.
Çok hoşuma gitmişti oysaki.
Terminalde:
Kod:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
yapın, önce sistem güncellensin, sonra Nvidia ekran kartını kurun.
Kod:
sudo apt-get install nvidia-driver-440
Bu hatayı alıyorum nedense yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran görüntüsü 2020-06-01 20-29-46.png

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-06-01 20-23-02.png
    Ekran görüntüsü 2020-06-01 20-23-02.png
    295,9 KB · Görüntüleme: 102
Koyu arayüz biraz daha stabil olmuş gibi, resimden gördüğüm üzere. 19.10 sürümünde de koyu tema mevcut. Benim bilgisayarımda stabil çalışmakta. Gnome Tweak daha fazla da seçenek sunuyor koyulaştırma olarak.

Koyu arayüz biraz daha stabil olmuş gibi, resimden gördüğüm üzere. 19.10 sürümünde de koyu tema mevcut. Benim bilgisayarımda stabil çalışmakta. Gnome Tweak daha fazla da seçenek sunuyor koyulaştırma olarak.
Sürümden mi yoksa bilgisayardan mı kaynaklı sizce kasma durumu ?
Eğer öyleyse nasıl sürüm düşürürüm dualboot bozulmadan.

Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtım kurduğunuzda kurulumda eğer bilgisayarda başka bir Ubuntu tabanlı dağıtım yüklüyse "Var olan Ubuntu'nun yerine kendimi kurayım mı abi?" diye soruyor zaten.
HDD'den 256 gb almış zaten. Bunu tamamen nasıl kaldırırım GRUB dahil?

HDD'den 256GB almış zaten. Bunu tamamen nasıl kaldırırım GRUB dahil?
Windows 10 kurulum medyası ile sistemi başlatın, tamir bölümünü açın, CMD'yi açın ve bootrec /fixmbr yazın. Sistemi yeniden başlatın, eğer Windows başarıyla GRUB olmadan açılırsa Ubuntu'nun bulunduğu bölümü silip Windows'u genişletebilirsiniz.

Windows 10 kurulum medyası ile sistemi başlatın, tamir bölümünü açın, CMD'yi açın ve bootrec /fixmbr yazın. Sistemi yeniden başlatın, eğer Windows başarıyla GRUB olmadan açılırsa Ubuntu'nun bulunduğu bölümü silip Windows'u genişletebilirsiniz.
Screenshot_1.png
Screenshot_6.png

Hocam ubuntuyu sildim dediğiniz yöntem çalışmadı ama grubtan boot etmiyor artık efiyi bir şekilde temizlemem lazım. Yoksa dinamik diske dönüşecek EFI'yi nasıl silerim acil yardım ederseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 579940Eki Görüntüle 579941
Hocam ubuntuyu sildim dediğiniz yöntem çalışmadı ama grubtan boot etmiyor artık efiyi bir şekilde temizlemem lazım. Yoksa dinamik diske dönüşecek EFI'yi nasıl silerim acil yardım ederseniz çok sevinirim.
EFI üzerinde değişiklik yapmak için 3. parti bir bölümleme programı indirmeniz gerek.(Paragon, EaseUS gibi.) Diskin dinamik diske dönüşmesi bir problem teşkil etmez.

EFI üzerinde değişiklik yapmak için 3. parti bir bölümleme programı indirmeniz gerek.(Paragon, EaseUS gibi.) Diskin dinamik diske dönüşmesi bir problem teşkil etmez.
Biliyorum ama neden dönüşüyor ki? Sonradan temele dönmesi için tüm verilen formatlanması gerekiyor.

Geri
Yukarı