Ubuntu 22.04'te Wi-Fi bağlantısı kesiliyor

Rexenol

Hectopat
Merhaba,
Ubuntu 22.04.1 LTS sürümünü kullanıyorum sürekli olarak Wi-Fi ile ilgili sorun yaşıyorum. Bağlanıyorum 3-5 dakika geçiyor sonrasında internet yok gibi her şey ama Wi-Fi simgesinde de sorun görünmüyor. Ağa bağlı görünüyor ayarlar kısmından baktığımda da ağa bağlı görünüyor fakat internet yok. Bunu çözmek için biraz bakındım ama bir yol bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Aynı sorunu bende yaşıyordum uyku modunu devre dışı bırakmak zorunda kaldım.

Bahsedilen komutu terminale yazdığımda aldığım çıktı: 5.15.0-47-generic
5.15 kernel sürümünde bu tarz bir bug olduğu söyleniyor. Bilgisayarına reset atıp açılırken SHIFT tuşuna basarak grub ekranına girdikten sonra Advanced options for ubuntu seçeneği ile başka bir kernel ile bilgisayarını boot etmeyi deneyebilir misin? Eğer bu şekilde sorun düzelirse en güncel stabil kernel sürümüne geçiş yaparız ve sorunun ortadan kalkar.

5.15 kernel sürümünde bu tarz bir bug olduğu söyleniyor. Bilgisayarına reset atıp açılırken SHIFT tuşuna basarak grub ekranına girdikten sonra Advanced options for ubuntu seçeneği ile başka bir kernel ile bilgisayarını boot etmeyi deneyebilir misin? Eğer bu şekilde sorun düzelirse en güncel stabil kernel sürümüne geçiş yaparız ve sorunun ortadan kalkar.
Teşekkürler bahsettiğin şekilde 5.15.0-46-generic sürümüne geçiş yaptım. Durum aynı fakat bu sefer bir süre sonra Wi-Fi simgesinin üstünde soru işareti beliriyor fakat WiFi kısmında ağımın ismi yazıyor. Öncekinde soru işareti olmadan bunlar gerçekleşiyordu.

Ayrıca mevcut kernel sürümümü nasıl kalıcı olarak değiştirebilirim bunu da merak ettim açıkçası.

Teşekkürler bahsettiğin şekilde 5.15.0-46-generic sürümüne geçiş yaptım. Durum aynı fakat bu sefer bir süre sonra Wi-Fi simgesinin üstünde soru işareti beliriyor fakat WiFi kısmında ağımın ismi yazıyor. Öncekinde soru işareti olmadan bunlar gerçekleşiyordu.

Ayrıca mevcut kernel sürümümü nasıl kalıcı olarak değiştirebilirim bunu da merak ettim açıkçası.
@Parendinate ayrıca gün içerisinde dikkat ettiğim kadarıyla 5.15.0-46-generic sürümünde daha az sorun yaşadım.

Son düzenleme:
Selamlar hocam tekrardan. Aslinda 5.15 den farkli bir surume gecis yapman gerekiyor sanirim. Mevcut kernel surumunu burada yazilanlari yaparak guncelleyebilirsin. 5.15 kernel surumunun gitlab sayfasina baktigimda wifi ile alakali sorunlarin paylasildigini gordum.

Selamlar hocam tekrardan. Aslinda 5.15 den farkli bir surume gecis yapman gerekiyor sanirim. Mevcut kernel surumunu burada yazilanlari yaparak guncelleyebilirsin. 5.15 kernel surumunun gitlab sayfasina baktigimda wifi ile alakali sorunlarin paylasildigini gordum.
Selamlar evet sorun var benim aynı sürümde sorunu daha az fark etme sebebim sanırım o anda bluetooth kullanmıyor olmamdı. Kulaklıkla bağlanınca yine sorunlar baş göstredi. İlettiğiniz sayfadan inceleyerek sürüm değişikliği yapacağım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı