Ubuntu Dark Rangemax 300Mbps sürücü kurulumu

Linux sürücüsünü zaten kuramazsınız güncel çekirdeklere, sürücü 2014 civarı yayınlanmış. Bu süreden beri çekirdekte bir çok makro ve api değişikliği oldu.

İsterseniz bir de şansınızı mt76x02_usb çekirdek modülü ile deneyin.

Kod:
sudo rmmod mt76x0u

sudo modprobe mt76x02_usb

sudo bash -c "echo 08ed 7603 > /sys/bus/usb/drivers/mt76x02_usb/new_id"

Aslında bu aygıt mt7601e çipsetinin usb varyantıymış. mt7601e için çekirdekte destek var, ama usbid ile çalışmaz.

Bu aygıt bir ihtimal ndiswrapper ile çalışır, ama bunun da çekirdek 5.8 ile derlenme sorunu var. Ubuntu 20.04'ün çekirdek 5.4 sürümlü versiyonu ile denenebilir.

Linux sürücüsünü zaten kuramazsınız güncel çekirdeklere, sürücü 2014 civarı yayınlanmış. Bu süreden beri çekirdekte bir çok makro ve api değişikliği oldu.

İsterseniz bir de şansınızı mt76x02_usb çekirdek modülü ile deneyin.

Kod:
sudo rmmod mt76x0u

sudo modprobe mt76x02_usb

sudo bash -c "echo 08ed 7603 > /sys/bus/usb/drivers/mt76x02_usb/new_id"

Aslında bu aygıt mt7601e çipsetinin usb varyantıymış. mt7601e için çekirdekte destek var, ama usbid ile çalışmaz.

Bu aygıt bir ihtimal ndiswrapper ile çalışır, ama bunun da çekirdek 5.8 ile derlenme sorunu var. Ubuntu 20.04'ün çekirdek 5.4 sürümlü versiyonu ile denenebilir.
verdiğiniz kodları denedim ama olmadı. ndiswrapper kurduğum zamanda ndiswrapper-dmks hatası alıyorum aşağıyada resmini ekledim

Dosya Ekleri

• ndiswrapperhata.png
    ndiswrapperhata.png
    107,9 KB · Görüntüleme: 24
ndiswrapper-dmks hatası alıyorum aşağıyada resmini ekledim

Neden resim ekliyorsunuz, çıktıyı yapıştırmak daha kolay. Bu şekilde make.log çıktısına bakmanızı istesem de uğraşmam. Bununla birlikte önceki mesajımda nedenini belirtmiştim, okumadınız sanırım.

Aynı adaptör ile bende çok uğraştım ama bir türlü kuramadım. MT7603u chipset var bu modelde, şöyle bir link var burada problemli olduğu belirtilmiş belki işinize yarayabilir. U2FsdGVkX1/MT7603U

Bu sürücü de eski, en son 4.12.x için yama yapılmış. Bu sürücü ile Ubuntu 14.04'ün 4.4.x çekirdekli ilk sürümünde derleme yapılabilir. Ama bunun da destek süresi yakında bitecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı