Ubuntu Dual Boot seçeneği gözükmüyor

Ceroder

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Dün, Ubuntu'yu Windows 8 ile birlikte yüklemiştim sorunsuzca. Daha sonra ekran kartı driverlarımı yüklemeye çalışırken, .run dosyası olduğundan çalışmıyordu, Notepad gibi bir uygulama açılıyordu. Onunla uğraşıyordum, ve terminale bir kod yazdım, daha sonra şu kodu girdim:

sudo reboot

Bundan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı, boot menüsünden Ubuntu'yu tekrar seçtim. Karşıma bir hata çıktı, hata low-screen moduydu. Ne yaptıysam olmadı, sinirlenip Windows Disk Yönetiminden Ubuntu için ayırdığım alanı sildim. Daha sonra Ubuntu'da rahat olduğum kadar Windows'ta olamadığımı fark ettim. Bunu sonuncunda tekrar dual boot yapmak zorundaydım. Çok önemli bir program var, ve maalesef o Ubuntu'da yok. O yüzden dual boot yapmak zorundayım. Herneyse, kurmaya çalıştığımda "Windows 8 ile birlikte yükle" gibi bir seçenek yoktu. Bu neden olmuş olabilir ? Tekrardan nasıl Ubuntu ile Windows'u beraber çalıştırabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim zamanınızı ayırıp konuyu okuduğunuz için.

NOT: Ekran kartı driverlarını yüklemeye çalışırken NVIDIA için değil AMD kodunu girmişim. Sonra kaldıramadım o driverı. Hep low-screen modunda çalışıyordu. Bir şekilde girebilsem bile çözünürlük çok düşüktü.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı