Ubuntu Dual boot yapma

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Windows'un yanına Ubuntu kurmak istiyorum.
Ayrıca Ubuntu kurduktan sonra ekran kartı sürücüsü vesaire kurmak gerekiyor mu? NVIDIA'nın sitesinde Ubuntu ile ilgili bir şey göremedim.

1666432697409.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'un yanına Ubuntu kurmak istiyorum.
Ayrıca Ubuntu kurduktan sonra ekran kartı sürücüsü vesaire kurmak gerekiyor mu? NVIDIA'nın sitesinde Ubuntu ile ilgili bir şey göremedim.

Eki Görüntüle 1550458
Evet, Ubuntu kurduktan sonra sürücüleri yüklemeniz gerekiyor ama buradan dosya olarak indirmenize gerek yok.
sudo apt install nvidia-driver-370 olması lazım diye hatırlıyorum GT420 ile uyumlu olanın.

Sürücü listesinden 64 bit kuracaksanız Linux x64'ü , 32 bit Ubuntu kuracaksanız Linux x32 indirin. Ubuntu bir işletim sistemi değildir GNU'dur. Tüm GNU'ların (Mint, Kali, Pardus gibi) mimarisi Lınux'dur, temeli aynıdır kısaca. Dual boot yapacaksanız kurulum esnasında size soruyor zaten Windows 7/8.1/10/11'in yanına kurulsun mu diye.

Terminal. Ctrl+Alt+T yap açılır.
Çok teşekkürler. ISO'yu indirdim şimdi rufus ile yazdıracağım.
O zaman Ubuntu kullanmayın. Zira kötü bir Linux deneyimi yaşayabilirsiniz.
Pardus veya Pop!_OS öneririrm.
Amacım sunucu veya kod yazmak değil. Sadece Windows gibi işletim sistemlerinden sıkıldığım için farklı işletim sistemlerini kurcalayasım var. Ama yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim ileriki zamanda onlarıda deneyebilirim.

Amacım sunucu veya kod yazmak değil. Sadece Windows gibi işletim sistemlerinden sıkıldığım için farklı işletim sistemlerini kurcalayasım var. Ama yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim ileriki zamanda onlarıda deneyebilirim.
Kod yazmak ve sunucu ne alaka? Ben o yorumu son kullanıcı profiline göre yazdım. Ubuntu buglu bir dağıtım.

Geri
Yukarı