Ubuntu "Error: file 'casper\vmlinuz' not found" Hatası

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımda Windows 10 kullanmaktayım.
SSD ve HDD mevcut cihaz üzerinde. SSD üzerinde Windows kurulu. HDD'yi ise depolama amaçlı kullanıyorum.
HDD'den 100 GB yer ayırdım. Linux veya Ubuntu kurmak istiyorum. Flash belleğe Ubuntu'yu yazdırdım Rufus ile. Bilgisayarı yeniden başlatıp F11'e basarak boot menüsüne geldim. Flash belleği seçtim. Gelen ekrandan "check disc for defects" seçeneğine bastım hataları denetlemesi için. Fakat aşağıda verdiğim resimdeki hata oluştu. Kurulumu yapamadım.

Not olarak belirteyim. Resmi ben çekmedim. Resimde "vmlinuz" yazan yer bende "casper/vmlinuz" olarak geçiyor. Aynı hata Linux kurulumunu yapmak isterken de oluyor. Bilginize...
Teşekkür ederim.

1.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleğe Windows üzerinden erişip "casper" klasörü içindeki vmlinuz.efi dosyasının efi uzantısını sil. Yani tam ismi vmlinuz olsun. Ardından bir sorun kalmayacak. Sorun devam ederse USB belleğe farklı bir program kullanarak yazdır.

USB belleğe Windows üzerinden erişip "casper" klasörü içindeki vmlinuz.efi dosyasının efi uzantısını sil. Yani tam ismi vmlinuz olsun. Ardından bir sorun kalmayacak. Sorun devam ederse USB belleğe farklı bir program kullanarak yazdır.
"vmlinuz" dosyası klasör içinde yok ne yazıkki.
Normalde Rufus ile yazdırıyorum. Fakat Universal USB Installer ile yazdırdığımda uzun bir hata veriyor. Aynı zamanda check disk dediğimde 2 farklı sorun var diyor.

Farklı bir USB bellek ile deneyebilir misin ? Farklı bir belleğe yazdırdıklarında sorunun çözüldüğünden bahsetmiş hatayı alan birçok insan.

Farklı bir USB bellek ile deneyebilir misin ? Farklı bir belleğe yazdırdıklarında sorunun çözüldüğünden bahsetmiş hatayı alan birçok insan.

Şimdi farklı bir USB ile deneme imkanım yok. Fakat denedikten sonra bildireceğim.
Ama daha öncen farklı USB'ler ile denemiştim. Aynı hatalar ile karşılaşmıştım.

Burada anlatıldığı gibi acpi=off boot parametresi ile başlatabilir misiniz ?

BootOptions - Community Help Wiki

acpi=off yapmak için tekrardan kurulum ekranına geldiğimde (acpi=off yapmadım) hiçbir hata ile karşılaşmadım. İlk defa kurulumun birinci aşamasına geçebildim. Kurulumu ilerlettim. Fakat ufak tefek hatalar karşıma çıktı. Klavye, disk sorunu gibi... Devam ettirmedim bende. Kapattım. Net olarak şunu yapıp düzelttik diyemiyorum ben. Sanırım bu sorunu çözdük. :) Teşekkür ederim ilginiz, alakanız için. :)

Bu sefer aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum.

Kurulum aracı, dosyaları sabit diske kopyalarken bir hatayla karşılaştı:
[Errno 5] Input/output error

Son düzenleme:
Benim başıma sık sık geliyordu bu olay geçmiş olsun sanırım grup çökmüş hard disk lerin soketlerin yerlerini değiştirsene bi 1 i 2ye 2yide 1 e tak birde bu şekilde PC yi ac

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı