Ubuntu flasha Live boot edilir mi?

• Konuyu başlatan Mogl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 586
Daha önce Kali Live boot ettim ancak Ubuntu üzerinde hiç çalışmam olmadı. Ubuntuyuda aynı şekil Live boot etmem mümkün mü? Ya da 50GB boş alan diske kalıcı kurlum için yeter mi? Hem Windows 8.1 hem Ubuntu kullanmak istiyorum.

Herkes gelmiş bende geleyim
Live boot edilir Ubuntu'nun ISO'sunu yazdır
Başlangıçta Türkçeyi seç Ubuntu'yu dene de
Baktın beğendin Ubuntu (sürüm) kurulumu programını aç
Okuyarak Next Next disk kısmında Windows'un yanına kur

@202 @604997 @Buğra S

Hocam hepinize teşekkür ederim. Şuan Live olarak denemek için kurdum seversem (ki çok sevdim şu anlık) dual olarak kuracağım. Cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim.
1675011808362.png

@202 @604997 @Buğra S

Hocam hepinize teşekkür ederim. Şuan Live olarak denemek için kurdum seversem (ki çok sevdim şu anlık) dual olarak kuracağım. Cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 1649739
Hayırlı olsun hocam, ubuntu gibi rahat bir dağıtımda sorun yaşamadan uzun zamanlar boyunca kullanabileceğinize eminim, distrohop için dağıtım tavsiyesi istediğiniz günleri görme dileğiyle :D.

Benim 30GB'lik laptop'umda binbir sey yuklu hâla dolmadi :D
Arkadaşın Android Stüdyoda Android sanal makinesi açmak gibi bir hayali varsa yetmeyebilir hocam, sanal makine başı minimum 9 GB yiyor :D

Hayırlı olsun hocam, ubuntu gibi rahat bir dağıtımda sorun yaşamadan uzun zamanlar boyunca kullanabileceğinize eminim, distrohop için dağıtım tavsiyesi istediğiniz günleri görme dileğiyle :D.

Arkadaşın Android Stüdyoda Android sanal makinesi açmak gibi bir hayali varsa yetmeyebilir hocam, sanal makine başı minimum 9 GB yiyor :D
Hocam bendemi ubuntu kullansam
bazı yerlerde server desktop sürümünden daha iyi diye sözler duyuyorumda olamaz ya
zaten yüklesem ilk işim sudo apt install ubuntu-unity-desktop

Hocam bendemi ubuntu kullansam
bazı yerlerde server desktop sürümünden daha iyi diye sözler duyuyorumda olamaz ya
zaten yüklesem ilk işim sudo apt install ubuntu-unity-desktop
Gnome güzel ya :D
Unity de güzel de GNOME ile beraber kullanma, birbirlerini sevmiyorlar. Hem de hiç.
Server sürümü daha lite olur fakat eski olur, mesela 22.04 serveri bugün kurdum kernel 5.15(16?) geldi. Zaten öyle bir talep varsa CentOS falan kur:D

Amin hocam. çok rahat geldi live olduğu için tam performans alamadım ancak kısa zamanda dual yapacağım. Tasarım çok hoş özelleştirmeye açıkmış aynı zamanda.

Amin hocam. çok rahat geldi live olduğu için tam performans alamadım ancak kısa zamanda dual yapacağım. Tasarım çok hoş özelleştirmeye açıkmış aynı zamanda.
GNOME özelleştirmede en rahat masaüstü sayılmaz, direkt desteği yoktur aslında ama yapınca oluyor.
Winzorttan geçince bi konfora ereceğiniz kesin ama dediğim gibi :D
Live kullanımda konforsuzluk normal, asıl kurulumda oturuyor taşlar.

Geri
Yukarı