Ubuntu giriş şifresi çok uzun

• Konuyu başlatan Henss
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 95

Henss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ubuntu hesabı oluştururken 4 harfli bir şifre giremedim. İzin verilmiyordu. Daha sonra abuk subuk bir şifre girdim ve bu şifreyi her açılışta soruyor. Her açılışta sorması mühim değil ancak her şifre gerektiren işlemde şifre sorması çok can sıkıcı. Değiştirmeye çalıştım ancak yine 4 basamaklı bir sayı izin vermiyor. Bunu nasıl 4 harfli bir sayı yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1 haneli bile yapabiliyorum. Terminalden değiştirmeyi deneyin.

passwd kullaniciadi

Root için de sudo -i ile root olup gene passwd komutu ile değiştirmeyi deneyin.

GNOME ayarlarinda otomatik giris secenegi olmasi lazim. Onu aktif hale getir.

Sudo'nun sifre sormamasi icin sudoers dosyasina kullaniciadi ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL satirini eklemen yeterli.

Bunun disinda daha akilda kalici bir sifre koyabilirsin.

GNOME ayarlarinda otomatik giris secenegi olmasi lazim. Onu aktif hale getir.

Sudo'nun sifre sormamasi icin sudoers dosyasina kullaniciadi ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL satirini eklemen yeterli.

Bunun disinda daha akilda kalici bir sifre koyabilirsin.
Bilgisayara ben ve ablam dışında giren kimse yok. 12345678 gibi bir şifre yazsam kötü bir şey olur mu? Linux'ta yeniyim de.

Merhaba. Ubuntu hesabı oluştururken 4 harfli bir şifre giremedim. İzin verilmiyordu. Daha sonra abuk subuk bir şifre girdim ve bu şifreyi her açılışta soruyor. Her açılışta sorması mühim değil ancak her şifre gerektiren işlemde şifre sorması çok can sıkıcı. Değiştirmeye çalıştım ancak yine 4 basamaklı bir sayı izin vermiyor. Bunu nasıl 4 harfli bir sayı yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.
Hocam aşağıdaki kodu deneyin, Pardus'ta öyle çözmüştüm.
sudo passwd -d kullanici_adi

Yeni konular

Geri
Yukarı