Ubuntu Giriş Yapamıyorum

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Bugün bilgisayarıma Ubuntu kurdum. Şifre falan ekledim. Sonra bilgisayarı kapattım. Açtığımda ismimin yazdığı tıkladığımda ise şifre soran bir ekran geldi. Şifrem doğru olmasına rağmen bir türlü giremedim. Listede yok mu alanından kullanıcı adımla giriş yaptım yine olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Şifreme yanlış demiyor, ilk görülen düzene atıyor.

Bugün bilgisayarıma Ubuntu kurdum. Şifre falan ekledim. Sonra bilgisayarı kapattım. Açtığımda ismimin yazdığı tıkladığımda ise şifre soran bir ekran geldi. Şifrem doğru olmasına rağmen bir türlü giremedim. Listede yok mu alanından kullanıcı adımla giriş yaptım yine olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Şifreme yanlış demiyor, ilk görülen düzene atıyor.
Root olarak giriliyor mu?(Önerilmez)

Bende yaşadım bu sorunu tty ekranından(CTRL+ALT+F1-F2-F3 vb.) giriş yaparak GDM kaldırıp Lightdm kurarark çözmüştüm.

tty ekranında 'sudo apt update && sudo apt upgrade -y' ile sistemi güncelleyip deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Öncelikle sistemi güncelleyerek çözmeyi dene. Login ekranında CTR+ALT+F4 tuşları ile konsol ekrana geç kullanıcı adın ve şifren ile giriş yap. Daha sonra aşağıdaki kodu çalıştırıp dene.

sudo apt update && sudo apt upgrade -y

işlem bitince

sudo reboot

ile yeniden başlat. Olmazsa başka çözüm denersin.

Öncelikle sistemi güncelleyerek çözmeyi dene. Login ekranında CTR+ALT+F4 tuşları ile konsol ekrana geç kullanıcı adın ve şifren ile giriş yap. Daha sonra aşağıdaki kodu çalıştırıp dene.

sudo apt update && sudo apt upgrade -y

işlem bitince

sudo reboot

ile yeniden başlat. Olmazsa başka çözüm denersin.
Olmadı hocam. Sizin dediğiniz GDM ne?

Kod:
sudo apt remove gdm
sudo apt install gdm
Deneyiniz.
gdm'yi kaldırıp lightdm yüklüyorum şuan.
Şimdi yeniden başlatıcam bakalım inşallah olur.
İşte bu ya!
Herkese teşekkürler.
Kod:
sudo apt-get remove gdm3

sudo apt-get install lightdm
Çözüm kodları bunlar.
Bunu sonradan bakan insanlar için yazıyorum.
Ctrl Alt F1 F2 F3 F4 ile terminale girin. Önceden belirlediğiniz kullanıcı adını (hepsi küçük harfli) yazın Enter deyin, ardından şifre soracak klavyeden yazın. Yazmıyo diye korkmayın şifreyi göstermez. Tekrar Enter. Ardından ilk kodu yazıp GDM yi kaldırın, işlem bittiğinde de ikinci kodu yazın. O da bittiğinde sudo reboot deyip yeniden başlatın. Sorun çözüldü. Hatta farklı bir arayüze geldiğinde dedim tamam bu iş. Çünki şifre arayüzü değişiyor. İyi Ramazanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı