Ubuntu için CRU alternatifi

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Laptoptaki ekranın hızını aşırtmak istiyorum fakat içindeki dahili ekran kartı olduğundan NVIDIA Denetim Masası vs. yok. Var mıdır bu programın alternatifi?
Bilen kimse yok sanırım.
Hiç mi GUI/Linux kullanıp monitörü hızaşırtmak isteyen yok? :D

Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar. Laptoptaki ekranın hızını aşırtmak istiyorum fakat içindeki dahili ekran kartı olduğundan NVIDIA Denetim Masası vs. yok. Var mıdır bu programın alternatifi?

Bunu yapabilen tek program: Custom Resolution Utility (CRU)

Bildiğime göre biri bunu yaparken laptopun dahili ekran kartını patates etmişti bende denediğimde PC hiç açılmadı BIOS'u görüyordu ama Windows Boot edilmiyordu ve format atarak çözdüm ve üstüne üstelik iGPU performansı yere vurdu önermem ama sen bilirsin.
(ben bunu yazdığımda başlık değişikti ama sonra gelen arkadaşlar olur diye silmicem)

Bildiğime göre biri bunu yaparken laptopun dahili ekran kartını patates etmişti bende denediğimde PC hiç açılmadı BIOS'u görüyordu ama Windows Boot edilmiyordu ve format atarak çözdüm ve üstüne üstelik iGPU performansı yere vurdu önermem ama sen bilirsin.
Yok hocam. Ben tüm riskleri üstüme alıyorum.
Zaten Ubuntu USB üzerine kurulu yani sorun yok.

Bilen kimse yok sanırım.
Hiç mi GUI/Linux kullanıp monitörü hızaşırtmak isteyen yok? :D
CRU ile hazırladığın bir EDID dosyasını Linux'te yükleyip istediğini yapabilirsin.

Geri
Yukarı