Ubuntu klasör kaydetme

Lehibeny

Kilopat
Arkadaşlar USB disk e Ubuntu ISO'su yazdırdım. Sadece denemek için açıyorum ama resetlediğimde klasörler dosyalar vs. gidiyor bunu nasıl çözerim ve taktığım her PC'de Boot ettiğimde dosyalarımı nasıl görebilirim?

Arkadaşlar USB disk e Ubuntu ISO'su yazdırdım. Sadece denemek için açıyorum ama resetlediğimde klasörler dosyalar vs. gidiyor bunu nasıl çözerim ve taktığım her PC'de Boot ettiğimde dosyalarımı nasıl görebilirim?
Sadece deneme için açıyorsan dosyaların kaydolmaz. Ubuntu'yu kurmalısın. Sadece deneme için kullanırsan dosyalarını kaydedemezsin.

Adı üstünde deneme. Genelde kurmadan önce deneyip hoşuna giderse kurarsın. Ben öyle yapıyorum. Zaten kurulum bitince diyor size devam edebilirsiniz fakat yaptığınız değişiklikler kaydedilmez diye.

USB'ye kurulum yapacaksanız işlem biraz farklıdır.
Kurulum yapacağınız USB'de 5000 MB boyutunda, Fat32 formatında ve bağlama noktası UDİSK olarak bölümlendirme tablosu oluşturun.
Geri kalanını Ext4 formatında biçimlendirin, bağlama noktası olarak eğri çizgi / belirleyin ve kurulumu bu bölüme yapın.

Evet çalıştırılabilir ama pek performanslı olmaz zannımca.
USB'ye kurulum yapacaksanız işlem biraz farklıdır.
Kurulum yapacağınız USB'de 5000 MB boyutunda, Fat32 formatında ve bağlama noktası UDİSK olarak bölümlendirme tablosu oluşturun.
Geri kalanını Ext4 formatında biçimlendirin, bağlama noktası olarak eğri çizgi / belirleyin ve kurulumu bu bölüme yapın.
Ben 1 yıl boyunca 32 GB'lık bir USB'de Ubuntu 16.04 kullandım. Kurarken ekstra hiçbir işlem yapmadım. Performans sıkıntısı da çekmedim. USB 3.0 bir bellek ile gayet sıkıntısız bir şekilde kullandım.

Usb bellekten çalışan sistemin ayarları saklamasını istiyorsanız aradığınız kelime "persistent".

Bu sayfada ikinci başlıkta anlatılmış windows üzerinde nasıl hazırlanacağı.

"How to Make a Persistent Ubuntu USB Drive on Windows"​

Yeni konular

Geri
Yukarı