Ubuntu nasıl kurulur?

Makaleler
1
Oyun için deneyecekseniz Proton'da Gold tier altında oyunları düzgün çalıştıramayacağınızı söylemem gerek. LoL de çalışır aslında fakat hiç denemedim. Dilerseniz her yeni başlayan gibi Mint'ya da Ubuntu dağıtımları kurabilirsiniz. Mint kuracaksanız cinnamon, Ubuntu kuracaksanız da Kubuntu kurabilirsiniz. Bilgi ve ilgi alanınız genişledikçe daha da ileriye gidebilirsiniz tabii ki.

Hocam Ubuntu kurmaya karar verdim fakat nasıl ve nereden kuracağım? Windows gibi kuruluyordu, halledebilirim.

Hocam Ubuntu kurmaya karar verdim fakat nasıl ve nereden kuracağım? Windows gibi kuruluyordu, halledebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulumu dediğiniz gibi zor değil. Aşağıda video rehber yer almakta. İndireceğiniz sürümün en güncel LTS sürüm olmasına özen gösterin zira LTS olmayan sürümlerde sorunlar çıkabiliyor. Ayrıca Ubuntu değil de Kubuntu'yu daha çok öneririm. Deneyimlememe göre daha verimli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı