Ubuntu nasıl?

Arkadaşlar Windows'tan sıkıldım Ubuntu nasıl, oyun konusunda falan desteği var mı?
Ubuntu kullanmak istiyorsan Ubuntu tabanlı dağıtımlardan Zorin OS öneririm. Eğer oyun odaklı kullanacaksan Fedora tabanlı Nobara Linux'a geçebilirsin. Onun dışında Ubuntu genel olarak güzel olsa da Canonical'a bağlı olması, veri sızdırdığına dair söylentiler ve oyunların yavaş çalışması nedenleri ile diğer dağıtımlardan daha iyi değildir. İlla Ubuntu diyorsan Ubuntu Budgie kullan, daha yüksek performans verir.

Ubuntu kullanmak istiyorsan Ubuntu tabanlı dağıtımlardan Zorin OS öneririm. Eğer oyun odaklı kullanacaksan Fedora tabanlı Nobara Linux'a geçebilirsin. Onun dışında Ubuntu genel olarak güzel olsa da Canonical'a bağlı olması, veri sızdırdığına dair söylentiler ve oyunların yavaş çalışması nedenleri ile diğer dağıtımlardan daha iyi değildir. İlla Ubuntu diyorsan Ubuntu Budgie kullan, daha yüksek performans verir.
Ayrıca ram kullanımı bir tık fazladır.

Öncelikle kardeşim kendi sisteminde Ubuntu ben ise 2 sistemimin birinde Mint birinde ise Fedora kullanıyorum kardeşim bile Ubuntu kullanabiliyor. O Snapmiş yok arkasında Canonical varmış yani açıkçası ideolojik sebepler umrunuzda değilse sadece “Kardeşim Windows'tan, görünüşünden, buglarından bıktım (Kardeşim Windows 11 de restart atamıyordu o yüzden kendisi araştırıp Ubuntu kurmayı becermiş)yeni bir şeyler istiyorum.” Diyorsanız eğer Ubuntu gayet iyi. Steam (+Proton) kullanarak her oyunumu pynayabiliyorum şu ana kadar sadece Destiny 2 ve Valorant oynayamadım onun dışında GTA da oynanıyor, Hearts of Iron 4 de native oynanıyor, Forza Horizon 4 de Windows'tan bile iyi benim sistemde siz düşünün.

Evet, protonla bende GTA 5 oynadım. Steam'deki tüm oyunlar protonla çalışıyor.

Geri
Yukarı