Ubuntu nereden indirilir?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ubuntu işletim sistemini nereden indirebilirim ?

Mac OS X işletim sistemi boot etmedi o yüzden ubuntu işletim sistemini deneyim dedim ?

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

Arkadaşlar kafam karıştı. Hiç kullanmadığım işletim sistemleri ama forumda bir arkadaş bu işletim sisteminin de olduğunu söylemişti.

Elementary OS'i indir

Şu an işletim sistemim Windows 10 fakat bir deneyim dedim ömrümde kullanmadım o işletim sistemlerini öğrenmek istiyorum. :kararsız:

Ubuntu türevlerini kullanmak kolaydır. Hepsi benzer şekilde çalışır. Ayrıca Debian Tabanlı olanlar Arch Linux, Fedora gibileri farklılık gösterebilir bazı yerlerde, ama bende Linux kullanmanı tavsiye ederim. İnternetten kaynaklardan, videolarda öğrenirsin kullanması ve alışması kolaydır ama Gta gibi Linuxa çıkmamış oyunları oynarım dersen yok malesef. Zamanında bende çok kullandım Linux Mint 6 ay kadar, ama insan yine Windows'a dönüyor sonunda. :D

Merhabalar, direkt olarak Elementary OS Freya ile başlamanı istemem çünkü stabilite bakımından kötü olduğu için canını sıkabilir.

Ubuntu'nun geçen 16.04 yeni sürümü çıktı ama onu değil eski sürümü 14.04'ü tavsiye etmek isterim sana. Çünkü Ubuntu 16.04 biraz sorunlu çıktı, ilerleyen güncellemeleri beklemek şart.

Ubuntu 14.04.03 64 bit versiyonunu buradan. Ubuntu 14.04.03 32 bit versiyonunu da buradan indirebilirsin.

Ubuntu 14.04.04 çıkmış olsa da sen 03'ü indir. Flash'a boot etme vb. öğretileri de netten bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı