Ubuntu touch çalışmıyor

kahramankaya

Femtopat
Daha fazla  
İşletim sistemim Ubuntu. 2 ay oldu kullanıyorum düzgün bir şekilde çalışıyordu. Bugün bilgisayarın şarjı bitmişti. Şarja taktım ve açtığımda. Touch kısmında sorunlar ve touch kısmına iki kere tıklamak yerine sağ tık yapınca bir işlem yapıyor. Ek olarak arayüzde uygulamalarım sol tarafta dikey biçimde dizili iken alt tarafa gelmişler kendiliğinden.

İşletim sistemim Ubuntu. 2 ay oldu kullanıyorum düzgün bir şekilde çalışıyordu. Bugün bilgisayarın şarjı bitmişti. Şarja taktım ve açtığımda. Touch kısmında sorunlar ve touch kısmına iki kere tıklamak yerine sağ tık yapınca bir işlem yapıyor. Ek olarak arayüzde uygulamalarım sol tarafta dikey biçimde dizili iken alt tarafa gelmişler kendiliğinden.

Eklentilerin devre dışı kalmış. GNOME bu tür beklenmedik kapanma/oturum kapatma durumlarında eklentileri ve bazı ayarları kapatabiliyor. Eklentileri açıp ayarlarınızı bir kontrol edin.

Eklentilerin devre dışı kalmış. GNOME bu tür beklenmedik kapanma/oturum kapatma durumlarında eklentileri ve bazı ayarları kapatabiliyor. Eklentileri açıp ayarlarınızı bir kontrol edin.
şuan devre dışı kalmış tüm eklentileri aktif ettiğim halde olmadı başka ne yapabilirim. Şimdi tekrar kurulu eklentilere girinde böyle bir şey ile karşılaştım
1711463983072.png

Şu an devre dışı kalmış tüm eklentileri aktif ettiğim halde olmadı başka ne yapabilirim? Şimdi tekrar kurulu eklentilere girinde böyle bir şey ile karşılaştımEki Görüntüle 2151140

Eklentilerinizi yönetmek için eklentiler ya da eklentiler yöneticisi uygulamalarını kullanın. Touchpad ayarlarını kontrol edin.

yönetici uygulamalar nelerdir?
Eklentilerinizi yönetmek için eklentiler ya da eklentiler yöneticisi uygulamalarını kullanın. Touchpad ayarlarını kontrol edin.

1711465690022.png
Şuan şöyle bir uyarı verdi bu ne anlama geliyor?

Son düzenleme:
Yönetici uygulamalar nelerdir??

Eki Görüntüle 2151163şu an şöyle bir uyarı verdi bu ne anlama geliyor?

Hocam sudo apt install gnome-shell-extension-manager komutunu girin. Uzantı yöneticisi ya da eklenti yöneticisi ismiyle bir program gelecek. Onu açın ve eklentilerinizi kontrol edin.

Hocam sudo apt install gnome-shell-extension-manager komutunu girin. Uzantı yöneticisi ya da eklenti yöneticisi ismiyle bir program gelecek. Onu açın ve eklentilerinizi kontrol edin.
Dediklerinizi yaptım hocam. Karşımda fotoğrafta görülen extensionlar yüklü olduğu halde PC hala aynı.
1711481735486.png

Son düzenleme:
Dediklerini yaptım hocam. Karşımda fotoğrafta görülen extensionlar yüklü olduğu halde PC hala aynı. Eki Görüntüle 2151483

Hocam elle tekrar eski haline getireceğiz o zaman.
Son olarak Ubuntu masaüstü ortamını tamamen kaldırıp tekrar kurmayı deneyebiliriz. Bunun için önce CTRL+alt+F4 ile tty4'e geçip oturum açın ve aşağıdaki komutları girin.

Bash:
sudo apt-get purge ubuntu-desktop && sudo apt-get autoremove

sudo systemctl disable gdm

sudo reboot

Reboot komutundan sonra sistem yeniden açılacaktır. Tty ekranı gelecektir, gene orada oturum açıp aşağıdaki komutları girin.

Bash:
sudo apt install ubuntu-desktop

sudo systemctl enablde gdm

sudo systemctl start gdm

Son düzenleme:

Geri
Yukarı