Ubuntu USB görünmüyor

MusaArda

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün Windows 8.1 laptopumun yanına 2. işletim sistemi olarak Ubuntu kurmayı denedim adımları Ubuntu sitesine bakarak yaptım USB'e yazdıktan sonra PC kapatıp boot menüsüne girdim ama USB'i görmüyordu NTFS ve FAT32 olarak farklı biçimlerde denedim ve farklı portlarda denedim ama gene de gözükmedi çözümü nedir?

Sistem:
i5 4210U.
6 GB RAM.
GeForce GT 820M.
Toshiba 750GB 5400RPM hard disk.

Ubuntu:
Ubuntu 20.04.3 LTS.

Rufus kullanmak zor ve o baktığınız rehber eski olabilir ve Rufus ayarları değişmiş olabilir. balenaEtcher kullanarak deneyebilirsiniz.

Baktığım rehberde en son Haziran'da güncellendi yazıyor.

Bu yazıları kullandım.
Rufus kullanmak zor ve o baktığınız rehber eski olabilir ve Rufus ayarları değişmiş olabilir. balenaEtcher kullanarak deneyebilirsiniz.

balenaEtcher deneyeceğim o zaman.

Baktığım rehberde en son Haziran'da güncellendi yazıyor.

Bu yazıları kullandım.

balenaEtcher deneyeceğim o zaman.
Rehberlerin hepsi eski. O güncellemeler büyük ihtimalle yazım yanlışları ve kafa karışıklığı yapan cümleleri düzeltmek içindir.

Rehberlerin hepsi eski. O güncellemeler büyük ihtimalle yazım yanlışları ve kafa karışıklığı yapan cümleleri düzeltmek içindir.

Reis neden eski olsun onu anlamadım ki yeni sürümde kurulum değişiyorsa oraya da eklerler illa neden eklemesinler ki?

Dediğin program ile yaptım USB bu hale geldi ve aktif gözükmüyor.

1637409476785.png

Sorun çözüldü arkadaşlar boot device de gözüktü bir anda.
0346185E-9FC3-4BE4-BB7A-2B37C06BBC99.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı