Ubuntu ve Deepin Boot sorunu

Olesti Kampara

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar Monster abra a5 v11.1

i7 7700HQ
GTX 1050

Ubuntu kurulumu yaparken donuyor, Deepin kurulumu yaparken kurulum bittikten sonra başlatmıyor logoda kalıyor. Kurulumlara geçmeden önce ekteki gibi hatalar saniyelik gözüküyor ve gidiyor. Bu olayı nasıl çözerim? (İmaj dosyaları sağlam önceden denendi)

Adsız.jpg

Adsız2.png

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    275,8 KB · Görüntüleme: 45
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    275,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
deepin ve ubuntu debian tabanlılar ve ikiside hata vermiş. Arch tabanlı manjaro linux yüklemeyi denediniz mi? aynı sorun arch tabanındada var mı?

benim bilgisayarımda mesela debian tabanında linux kernel 4.16 ve üstü yükleyince login ekranından sonra uzunca bir süre siyah ekranda kalıyor ve 5-6 dk sonra açılıyor ama arch tabanında hiçbir sorun olmuyor.

Sorunun debian tabanı ile ilgilide olabilir bu nedenle arch tabanı yüklemeyi bir denemeni öneririm.

ek olarak iso kalıp dosyalarını rufus kullanarak yazdırmanı öneririm birde GPT bölüm düzeninde uefi olarakmı yazdırıyorsun yoksa mbr bölüm düzeninde klasik bios olarak mı?

deepin ve ubuntu debian tabanlılar ve ikiside hata vermiş. Arch tabanlı manjaro linux yüklemeyi denediniz mi? aynı sorun arch tabanındada var mı?

benim bilgisayarımda mesela debian tabanında linux kernel 4.16 ve üstü yükleyince login ekranından sonra uzunca bir süre siyah ekranda kalıyor ve 5-6 dk sonra açılıyor ama arch tabanında hiçbir sorun olmuyor.

Sorunun debian tabanı ile ilgilide olabilir bu nedenle arch tabanı yüklemeyi bir denemeni öneririm.

ek olarak iso kalıp dosyalarını rufus kullanarak yazdırmanı öneririm birde GPT bölüm düzeninde uefi olarakmı yazdırıyorsun yoksa mbr bölüm düzeninde klasik bios olarak mı?

mbr olarak rufustan yazdırıyorum.eski sürümlerini kurunca sorunsuz çalışıyor. işimi gördüm teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı