Ubuntu Deepin masaüstü ekleme

yunusilk

Hectopat
Merhaba.
Bilgisayarıma Ubuntu kurup üzerine Deepin masaüstü eklemek istiyorum.
Deepin masaüstünü eklemek için hangi kodları uygulamam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler. Yalnız bilgisayarıma usb'den başlatmayı ayarlayamadım. Bakabilirseniz sevinirim: Sistem USB'den nasıl başlatılır?
Oradaki ubuntu 20.04 için anlatılmış. Ben ubuntu21.10 sürümünü kurdum az önce. Gene de kodları denedim ama çalışmadılar.
Çok teşekkürler. Yalnız bilgisayarıma usb'den başlatmayı ayarlayamadım. Bakabilirseniz sevinirim: Sistem USB'den nasıl başlatılır?

Oradaki ubuntu 20.04 için anlatılmış. Ben ubuntu21.10 sürümünü kurdum az önce. Gene de kodları denedim önce çalışmadılar sonra önce update yapıp tekrar deneyince çalıştılar.
Kurulum sonrası yeniden başlatınca deepin dosyalarını gelmiş buldum uçbirim bile deepin uçbirimi olmuş ama herşey aynı, deepin masaüstü ortamı çalışmıyor maalesef.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler. Yalnız bilgisayarıma USB'den başlatmayı ayarlayamadım. Bakabilirseniz sevinirim: Sistem USB'den nasıl başlatılır?

Oradaki Ubuntu 20.04 için anlatılmış. Ben Ubuntu21.10 sürümünü kurdum az önce. Gene de kodları denedim ama çalışmadılar.

Kurulum sonrası yeniden başlatınca deepin dosyalarını gelmiş buldum uçbirim bile deepin uçbirimi olmuş ama her şey aynı, deepin masaüstü ortamı çalışmıyor maalesef.

Oturumu kapatın kullanıcıyı seçin sağ altta ayar işareti olacak oradan deepin olanı seçin şifrenizi girin ve deepin orada.

Oturumu kapatın kullanıcıyı seçin sağ altta ayar işareti olacak oradan deepin olanı seçin şifrenizi girin ve deepin orada.
Ben de kurulumun düzgün yapılamadığını düşünüp bilgisayara başka dağıtımlar kurmayı denedim. Onları da ya düzgün yükleyemedim ya da bilgisayar sistemim o dağıtımlarla uyumlu çalışmadı. Sabah tekrar Ubuntu yükleyip bunu deneyeceğim. Çok teşekkürler
Şimdi oldu fakat ubuntu dde masaüstünü kurmuş oldum bu yöntemle. Ubuntu dde'yi doğrudan dağıtım olarak kurmaya çalışmıştım ama aşağıdaki hatayı kurulum anında gösterip kuruluma devam etmiyordu bilgisayar. Şimdi masaüstü olarak ekleyince aynı hata gene çıktı ve biilgisayarın stabilliği bozuldu. Ubuntu dde'den bağımsız deepin masaüstü eklemnin yolu var mı acaba?
@gnuginar

Dosya Ekleri

• Deepin Ekran Görüntüsü_20211119044718.png
    Deepin Ekran Görüntüsü_20211119044718.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Kurduğunuz ISO dosyalarının dogrulamasını yapıyor musunuz?
Evet sha 256 doğrulamalarını yaptım. Hepsi doğru çıktı. Şİmdi Ubuntu 20.4'ü tekrar yükledim, bilgisayar tekrar stabil çalışmaya başladı. Gnome görünümünü kişiselleştirp bu şekilde kullanacağım. Ufv varsayılan olarak yüklü değil sanırım, bunu ve clamTK yükleyeyip kullanacağım
Yalnız Manjaro'daki gibi her aradığım programı bulamıyorum. Manjaro'da Aur dosyalarına ayrıca izin verdiğimiz gibi burada da başka izinler mi vermek gerekiyor acaba? Canonical ortaklarına erişim izni verdim yazılım ve güncellemeden ama birşey değişmedi. Chrome tarayıcı da bulamadım mesela

AUR kadar geniş değil diye biliyorum. .deb ve AppImage gibi uzantıları kullanabilirsiniz. Chrome için ise kendi sitesinde indirme bağlantısı bulunuyor.
Ben en geniş program arşivinin Ubuntu'da olacağını sanmıştım. Anladığım kadarıyla aradığım yazılımları yayıncıların sitelerinden .deb ve appşmage uzantılı versşyonları varsa indirip, indirilen dosyayı özelliklerden program olarak çalıştırı seçerek kullanabileceğim👍
Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı