Ubuntu yüklü sistemde kişisel dosyaları koruyarak tekrar Ubuntu yüklemek mümkün müdür?

yunusilk

Hectopat
Kişisel dosyalarımı koruyarak temiz bir Ubuntu kurulumu yapabilir miyim?
Sadece indirdiğim yüklediğim dosyaları korusam yeterli.

Şu anda yüklü OS: Ubuntu 20/04
Bilgisayar: Acer Swift 3

Kişisel dosyalarımı koruyarak temiz bir Ubuntu kurulumu yapabilir miyim?
Sadece indirdiğim yüklediğim dosyaları korusam yeterli.

Şu anda yüklü OS: Ubuntu 20/04
Bilgisayar: Acer Swift 3

Home ve root klasörünğ ayırmış olsan yapardın ama çoğu dağıtım ayırmadan kurulum yapıyor. Home klasörü içindeki kullanıcı klasörünü yedeklemen yeterli. Ama öncesinde gizli dosyaları göster de. Config gibi gizli dosyalar aktarılmaz yoksa.

Home ve root klasörünğ ayırmış olsan yapardın ama çoğu dağıtım ayırmadan kurulum yapıyor. Home klasörü içindeki kullanıcı klasörünü yedeklemen yeterli. Ama öncesinde gizli dosyaları göster de. Config gibi gizli dosyalar aktarılmaz yoksa.

Bu arada Ubuntu yerine Linux Mint'ya da Pop!_OS kurman daha iyi olur.

Bu arada Ubuntu yerine Linux Mint'ya da Pop!_OS kurman daha iyi olur.
Şu an bilgisayar açılmıyor, görseldeki ekranda kalıyor. Home klasörünü yedekleyebilir miyim bu durumda?

Dosya Ekleri

• 20240214_143210.jpg
    20240214_143210.jpg
    205,8 KB · Görüntüleme: 11
Bir deneyeyim

Kurulum isosunda live ortamda erişip yedekleyebilirsin.
Hocam, Ubuntu live USB ile deneme modunda bilgisayarı açtım ama dosyalarımı göremiyorum dosya gezgininde, disks uygulaması da diski boş gibi gösteriyor.

Dosyalarımı görüntülemek için başka bir program mı lazım acaba

Dosya Ekleri

• 20240214_210345.jpg
    20240214_210345.jpg
    186,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Bir deneyeyim

Hocam, Ubuntu live USB ile deneme modunda bilgisayarı açtım ama dosyalarımı göremiyorum dosya gezgininde, disks uygulaması da diski boş gibi gösteriyor.

Dosyalarımı görüntülemek için başka bir program mı lazım acaba

Hocam other locations deyip diske girecekseniz. Live ortamda live oturum açılır, kullanıcının eski oturumu değil.

Hocam linuxla sağlıklı kullanabiliyor musunuz bilgisayarı. ben de aynısından alıp linux kurmayı öğrenmeyi istiyorum da..

Yeni konular

Geri
Yukarı