Ubuntu'da ATI HD 6570 ekran kartı sürücüsü nasıl kurulur?

Daha fazla  
Merhaba. ATI HD 6570 1GB ekran kartım var. Driverı indirdim ama kurarken resimdeki hatayı alıyorum. Nasıl kurabilirim?

20220304_211448.jpg

Fglrx güncel sürümler için desteği olmayan çok eski bir sürücü ve çok eski sürümleri destekliyor, bu sebeple kuramıyorsun. Ayrıca bu aygıt için herhangi bir sürücü kurmana gerek yok, sistemle gelen açık kaynak radeon sürücüsünü kullanmaya devam edebilirsin.

GPU ile ilgili farklı bir sorun yaşıyorsan, yeni konu açabilirsin.

Fglrx güncel sürümler için desteği olmayan çok eski bir sürücü ve çok eski sürümleri destekliyor, bu sebeple kuramıyorsun. Ayrıca bu aygıt için herhangi bir sürücü kurmana gerek yok, sistemle gelen açık kaynak Radeon sürücüsünü kullanmaya devam edebilirsin.

Açık kaynak sürücüsüne nereden ulaşabilirim? Windows'ta olduğu gibi uygulaması var mı? Linux'da yeniyimde.

Rica ederim. Evet, GPU sürücüsü ile ilgili ek bir şey yapmana gerek yok. Yaşadığın bir sorun varsa ya da sürücü ile ilgili ek soruların, yeni konu altından devam etmen daha uygun olur. Konu başlığını da senin sisteme özel değiştiriyorum, böylece konu daha belirleyici olur.

Geri
Yukarı