Ubuntu'da nasıl açılış sesi yapılır?

Amatist ilter

Centipat
Makaleler
1
Yer
KDE
Daha fazla  
Windows'taki gibi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Oturum açarken ses çıkmasını kastediyorsun sanırım. Bunun nasıl yapılacağı masaüstü ortamına göre değişebilir. Hangi sürümü (Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, MATE) kullandığını belirtirsen uygun cevap alabilirsin.

Ubuntu'dayım, Gnome kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulu değilse ubuntu-sounds paketini kur ve Başlangıç Uygulamalarına şu komutu eklemeyi dene.

Kod:
/bin/bash -c "sleep 2 ; paplay /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/desktop-login.ogg"

Başka bir ses çalmasını istiyorsan, yukarıdaki komuttaki paplay kısmından sonrasını çalmak istediğin dosyaya göre değiştirirsin.

Başka bir müzik yapmak istiyorum ama olmadı konum bulunamadı dedi. Hangi konuma yapmam lazım?

Başka bir ses dosyasının hangi konumda olduğunu ve dosya adını, senden başkasının bilmesine imkan yok. Yukarıdaki komutu kullanmak istediğin ses dosyasına göre düzenlemen gerektiğini zaten belirtmiştim.

Kod:
/bin/bash -c "sleep 2 ; paplay /çalmasını/istediğin/ses/dosyasının/konumu/dosya.adı"

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…