Ubuntu'da nasıl açılış sesi yapılır?

Oturum açarken ses çıkmasını kastediyorsun sanırım. Bunun nasıl yapılacağı masaüstü ortamına göre değişebilir. Hangi sürümü (Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, MATE) kullandığını belirtirsen uygun cevap alabilirsin.

Oturum açarken ses çıkmasını kastediyorsun sanırım. Bunun nasıl yapılacağı masaüstü ortamına göre değişebilir. Hangi sürümü (Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, MATE) kullandığını belirtirsen uygun cevap alabilirsin.
Ubuntu'dayım, Gnome kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulu değilse ubuntu-sounds paketini kur ve Başlangıç Uygulamalarına şu komutu eklemeyi dene.

Kod:
/bin/bash -c "sleep 2 ; paplay /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/desktop-login.ogg"

Başka bir ses çalmasını istiyorsan, yukarıdaki komuttaki paplay kısmından sonrasını çalmak istediğin dosyaya göre değiştirirsin.

Kurulu değilse ubuntu-sounds paketini kur ve başlangıç uygulamalarına şu komutu eklemeyi dene.

Kod:
/bin/bash -c "sleep 2 ; paplay /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/desktop-login.ogg"

Başka bir ses çalmasını istiyorsan, yukarıdaki komuttaki paplay kısmından sonrasını çalmak istediğin dosyaya göre değiştirirsin.

Başka bir müzik yapmak istiyorum ama olmadı konum bulunamadı dedi. Hangi konuma yapmam lazım?

Başka bir ses dosyasının hangi konumda olduğunu ve dosya adını, senden başkasının bilmesine imkan yok. Yukarıdaki komutu kullanmak istediğin ses dosyasına göre düzenlemen gerektiğini zaten belirtmiştim.

Kod:
/bin/bash -c "sleep 2 ; paplay /çalmasını/istediğin/ses/dosyasının/konumu/dosya.adı"

Yeni konular

Geri
Yukarı