Ubuntu'da Python 2 ile çalışan uygulamayı Python 3 ile çalıştırma

erroshakan

Hectopat
Herkese merhaba. Eski bir Ubuntu sürümünde çalışan, daha doğrusu Python2 ile kurulan bir program mevcut ve bu program sadece Python 2 ile kuruluyor. Ubuntu 18.04'e bu programı kuramıyorum çünkü Python3 yüklü. Python2'yi yükledikten sonra kurmayı denediğimde bu sefer de wxpython gibi bir hata veriyor, wxpython'u kurduğumda ise tekrar aynı hata tekrarlıyor, belki bu wxpyton sürümünün eskisini istediğinden olabilir, bilmiyorum. Bana yardımcı olun lütfen, install.py isminde bir kurulum dosyasını nasıl çalıştırabilirim? Dosyanın içine Python2'nin pathini mi yazayım, ne yapayım? Acemiyim ve yardım istiyorum sizlerden, teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu'da hem Python2 hem Python3 yüklü geliyor olması lazım. Python2 ile çalıştırdığınızdan emin olmak için "python2 install.py" komutunu deneyebilirsiniz. Ayrıca Python2'nin yüklü olduğundan emin olmak istiyorsanız da şu komutu çalıştırabilirsiniz. sudo apt-get install -y python2

Ubuntu'da hem Python2 hem Python3 yüklü geliyor olması lazım. Python2 ile çalıştırdığınızdan emin olmak için "python2 install.py" komutunu deneyebilirsiniz. Ayrıca Python2'nin yüklü olduğundan emin olmak istiyorsanız da şu komutu çalıştırabilirsiniz. sudo apt-get install -y python2
Python2 install.py denediğimde wxpython hatası veriyor, wxpython da yüklü, anlamadım bende.

Görselini yükledim. wxPython da yüklü.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-09-29 at 16.17.35.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-29 at 16.17.35.jpeg
    273,9 KB · Görüntüleme: 56

Yeni konular

Geri
Yukarı