Ubuntu'da Steam oyunları rahat oynanıyor mu?

Onatin09

Decapat
Daha fazla  
Ubuntu denemek için Dual boot kullanıyorum bir süredir. Artık Windows'un yüzüne bakmak istemiyorum. Nasıl silebilirim Windows'u?

Hocam konu dışı ama soru soracaktım, Ubuntu'da Steam'de oyunları falan rahat oynanıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben pek çok oyunu Linux'ta rahat oynayabiliyorum. Tek çalıştıramadığım Valorant oldu. Anun dışında GTA 5 bile oynadım.

Ben daha önce Ubuntu'da ETS 2 test ettiğimde Windows'a göre daha yüksek ayarlarda aynı FPS alarak oynamıştım.

Hocam konu dışı ama soru soracaktım, Ubuntu'da Steam'de oyunları falan rahat oynanıyor mu?

Steam'de yaklaşık 20-25 oyun oynuyorum tek sorunlu Destiny 2 gerisi çok daha iyi hatta nedense Forza Horizon 4 Windows'tan daha iyi çalışıyor. Ancak Steam dışı oyunlar için biraz uğraş lazım.

Oyun için Arch öneririm en temiz Linux çünkü gereksiz paketler yok.
Onun dışında Manjaro veya Zorin OS öneririm.
Ubuntu'yu kesinlikle önermem çok buglu.
Gerçekten “Büyük ihtimalle Linux’a yeni” olan birine Arch mı öneriyorsunuz?

Oyun için Arch öneririm en temiz Linux çünkü gereksiz paketler yok.
Onun dışında Manjaro veya Zorin OS öneririm.
Ubuntu'yu kesinlikle önermem çok buglu.
Manjaro geliştirici ekibi biraz Manjaroyu boşladılar yoksa güzel ki bana kalırsa KDE kullanması GNOME a göre zor. Yeni başlayacaksanız Ubuntu temelli birşey kullanın önerim: Linux Mint ve Zorin. He bana kalırsa önce Mint deneyin sonra Ubuntu 22.04 sürümünde bug yok Mint zaten bildiğimiz gibi taş gibi sistem.

Gerçekten “büyük ihtimalle Linux'a yeni” olan birine Arch mı öneriyorsunuz?

Arch zor diye kullanamaz mı?
İnternetten kodlara bakarak yapacak işini zaten diğer dağıtımlardada yani bir şey değişmeyecek.
Arch en temiz kurulan dağıtım kendi kurmadığın hiçbir gereksiz paket kurulmuyor oyun için ideal.
Ayrıca dediğin Ubuntu sürümünde farenin ekranın merkezine gelmesi gibi bir sürü sıkıntı yaşadım oyunlarda.

Arch zor diye kullanamaz mı?
İnternetten kodlara bakarak yapacak işini zaten diğer dağıtımlardada yani bir şey değişmeyecek.
Arch en temiz kurulan dağıtım kendi kurmadığın hiçbir gereksiz paket kurulmuyor oyun için ideal.
Ayrıca dediğin Ubuntu sürümünde farenin ekranın merkezine gelmesi gibi bir sürü sıkıntı yaşadım oyunlarda.

Hocam hiç Linux kullanmadım Celeron N3060 işlemcili bir laptopum var kurmamda yardımcı olur musunuz karmaşık ise. Elementary OS kuruyordum fakat sürekli donanımsal hata alıyorum kurulmuyor.

Baktım da bayağı karmaşıkmış hocam pardon uğraşamayacağım galiba 😅

Hocam hiç Linux kullanmadım Celeron N3060 işlemcili bir laptopum var kurmamda yardımcı olur musunuz karmaşık ise. Elementary OS kuruyordum fakat sürekli donanımsal hata alıyorum kurulmuyor.

Baktım da bayağı karmaşıkmış hocam pardon uğraşamayacağım galiba 😅

Ubuntu öneririm kurarken "sürücüleri de yanında kur" diye seçenek sunuyor, onu işaretleyin bence.

Geri
Yukarı