Ubuntu'da Windows ISO'su Nasıl Hazırlanır?

Hocam Linux'ta iso yazarken DD modunda yaptığı için Windows'u boot menüsünde görmez o yüzden çalışmayacaktır.

Aslında bunu programsız çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.
1-Adım Windows 11 iso dosyasını indirin: Download Windows 11
2-Adım İndirdiğiniz iso dosyasına sağ tıklayın ve klasörü masaüstüne veya herhangi bir klsöre çıkartın.
3-USB Belleği bilgisayara takın ve USB belleği biçimlendirin, içinde ki tüm dosyalar silinsin. (Biçimlenrme türü Fat32 veya NTFS olsun)
4-Açtığınız iso dosyasının içinde ki tüm dosyaları ve klasörleri USB'ye taşıyın.
5-Kopyalama işi bittikten sonra bilgisayarı USB'den boot edin ve Windows kurulumu başlar.
Yazdığım adımları bir yandan denedim. Bende işe yaradı ama belki dağıtımlardaki ufak değişiklikler farklılık gösterebiliyordur.

Yazdığım adımları bir yandan denedim. Bende işe yaradı ama belki dağıtımlardaki ufak değişiklikler farklılık gösterebiliyordur.
Nasıl yani hocam bu durumun işletim sistemiyle bir alakası yok. Windows İSO dosyasını arşiv olarak çıkartırsan Flash Bellek ile her zaman kurabilirsin.
Bu Android hatta iOS'de bile çalışır.

Nasıl yani hocam bu durumun işletim sistemiyle bir alakası yok. Windows İSO dosyasını arşiv olarak çıkartırsan Flash Bellek ile her zaman kurabilirsin.
Bu Android hatta iOS'de bile çalışır.
Ben de onu diyorum, orada tam anlatamadım sanırım. Bahsettiğim şekilde USB'yi formatladıktan sonra ISO dosyasının içindekileri çıkartıp USB'ye atttığımda bende sorun olmadı.
Gerçi bunun için başka programlar da kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsetmişler zaten. İstediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Öncelikle merhaba. Foruma yeni katıldım, biraz arama butonunu kullanınca aklımdaki sorulara cevaplar buldum ancak aklıma takılan bir şey var, yeni konu açmak yerine bu konudan devam etmek istedim. Umarım sakıncası yoktur.
Soruma gelecek olursak Ubuntu da Windows ISO dosyasını oluşturmak çok da zor değil, bunu anladım.
Ekte yolladığım ekran görüntülerinde olduğu gibi, o dosyası indirip flash belleğe atıp Windows'u, FreeDOS'ya da Ubuntu'ya kurma ihtimalimiz var mı? Yani bunu telefondan yapacağım, cihaz Android. Herhangi bir Windows anahtarım vs. yok.
Teşekkürler.
IMG_20230918_184008.jpg
IMG_20230918_183946.jpg

Linux'un neden çok kişi tarafından kullanılmadığı bir gerçek bir USB ISO yazdırmak için bile bir sürü komut girip öyle yazdıracaksın olacak iş değil bunu da Ubuntu'dan yazıyorum.

Geri
Yukarı