Ubuntu'dan kalanlar nasıl temizlenir?

aylmz58

Femtopat
Arkadaşlar merhaba ben Ubuntu'yu Windows'un yanına kurmuştum ve daha sonra kaldırmıştım fakat BIOS listesinde hala gözükmekle birlikte 16 GB sabit disk alanı var bu diski diğer disklere eklenmiyor ve genişletilemiyor. Bunun için EFI ve Recovery bölümlerini silmeden format attım orada da birleşmiyor bayağı araştırdım fakat bir şey bulamadım yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.

Ek Açıklama 2020-06-16 231140.png

P_20200616_230049.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
EFI bölümüne sürücü harfi atayıp "ubuntu" klasörünü silerseniz EFI girdisinin gitmesi gerek.(3. parti bir program ile yapmanız lazım.) Ayrılmamış alan ile "C:"yi birleştiremezsiniz çünkü aralarında başka bir bölüm var. Belki bir 3. parti program ile halledilebilir. Ya da temiz kurulum yaparak 2 sorunu da çözebilirsiniz.

EFI bölümüne sürücü harfi atayıp "Ubuntu" klasörünü silerseniz EFI girdisinin gitmesi gerek.(3. parti bir program ile yapmanız lazım.) Ayrılmamış alan ile "C:"Yi birleştiremezsiniz çünkü aralarında başka bir bölüm var. Belki bir 3. parti program ile halledilebilir. Ya da temiz kurulum yaparak 2 sorunu da çözebilirsiniz.

Peki temiz kurulum yaparken EFI bölümü dahil bütün bölümleri silsem sisteme bir zararı olur mu bilgisayarın açılmaması gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı