Çözüldü Ubuntu'ya giriş yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iamgsude

Femtopat
Daha fazla  
Ubuntu giriş ekranında sıkıntı yaşıyorum. Bitirme tezim var bilgisayarda dosyalar giderse biterim. İnternetteki çözümleri denedim olmadı. Ne yapmalıyım?

screenshot.jpg

Böyle oluyor.

Çözüm
Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. SSD'yi çıkarıp dosyaları USB'ye aktarıp çözdük. Yarın Ubuntu'yu komple kaldırıp yeniden kuracağız. Tezin çoğunu kurtardık.

TTY oturumunda aşağıdaki komutları çalıştır.

Kod:
sudo apt update

sudo apt install ubuntu-desktop

Sonra yeniden başlat.
Tty5 e geçtiği için bu kodlar da sıkıntı çıkardı hocam. Python silinince sistem çoğu kodu çalıştırmıyor. Klavyeyi bile algılamıyordu ekstra kablolu klavye taktık.

Forumda yeniyim de çözüldü olarak nasıl işaretliyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayar açılırken ESC ya da SHIFT tuşuna basılı tutarak GRUB menüye giriş yapıp bilgisayarı kurtarma modunda çalıştırmayı deneyin. Bilgisayarınızdaki önemli dosyalar sistemin kurulu olduğu diskte değilse eğer Ubuntuyu sıfırdan kurmayı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir şey buldum denediniz mi bunu?

Denedik, olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açılırken ESC ya da SHIFT tuşuna basılı tutarak GRUB menüye giriş yapıp bilgisayarı kurtarma modunda çalıştırmayı deneyin. Bilgisayarınızdaki önemli dosyalar sistemin kurulu olduğu diskte değilse eğer Ubuntuyu sıfırdan kurmayı deneyin.
GRUB menu çıkmıyor hocam. Python'u sildim ondan diyorlar. Şimdi tty'den usb'ye kopyalayıp sıfırlamaya çalışacağız.

Üzüldüm gerçekten, Ubuntu tarafında fazla bir bilgim yok belki atılan yorumlar üste çıkarır konuyu da bilenler gelir.
Çok sağolun. Düzelir inşallah.

Kod:
sudo apt update

Sonra yeniden başlat.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. SSD'yi çıkarıp dosyaları USB'ye aktarıp çözdük. Yarın Ubuntu'yu komple kaldırıp yeniden kuracağız. Tezin çoğunu kurtardık.

Kod:
sudo apt update

Sonra yeniden başlat.
Tty5 e geçtiği için bu kodlar da sıkıntı çıkardı hocam. Python silinince sistem çoğu kodu çalıştırmıyor. Klavyeyi bile algılamıyordu ekstra kablolu klavye taktık.

Forumda yeniyim de çözüldü olarak nasıl işaretliyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı