Ubuntu'ya KDE ve XFCE kurulabilir mi?

Bende artık Ubuntu buglarından bıktım. Ubuntu tabanlı dağıtımlar buna dahildir. Yeni rotamız openSUSE, Fedora, Oracle Linux(RPM Tabalı Dağıtımlar). Ya da Solus deneyeceğim. Saf Arch Linux'u iyice kavrayıp onu da kurabilirim.
Saf Arch da tercih edilebilir. Ben uğraşarak da sanal makineye kurmuştum. Saf Arch uğraşmayı sevenler için güzel bir dağıtım. İyi eğlenceler. Forumumuzda @49823 'in rehberi var UEFİ olarak. Yok bu çok uzun ben yürümek istemiyorum derseniz. Hangi dağıtımı önereceğimi biliyorsunuz. Manjaro da olabilir lakin.

Saf Arch da tercih edilebilir. Ben uğraşarak da sanal makineye kurmuştum. Saf Arch uğraşmayı sevenler için güzel bir dağıtım. İyi eğlenceler. Forumumuzda @49823 'in rehberi var UEFİ olarak. Yok bu çok uzun ben yürümek istemiyorum derseniz. Hangi dağıtımı önereceğimi biliyorsunuz. Manjaro da olabilir lakin.
VirtualBox ta Saf Arch kurulumuyla alıştırma yapıyorum XD.
Saf Arch'da tercih edilebilir. Ben uğraşarak da sanal makineye kurmuştum. Saf Arch uğraşmayı sevenler için güzel bir dağıtım. İyi eğlenceler. Forumumuzda @49823'in rehberi var UEFI olarak. Yok bu çok uzun ben yürümek istemiyorum derseniz. Hangi dağıtımı önereceğimi biliyorsunuz. Manjaro'da olabilir lakin.

Size göre neden ArcoLinux? Bu dağıtımı Manjaro'dan size göre üstün kılan ne?

VirtualBox ta Saf Arch kurulumuyla alıştırma yapıyorum XD.

Arco Arch'a bence daha yakın ve Arch'ın sorun çıkarmayan versiyonu. Manjaro da iyidir evet fakat ısınamamamın diğer sebebi benim bilgisayarımda donmalara neden olmasıydı. @deleted Manjaro'da daha çok ek uygulama olduğunu söylemişti, doğru olabilir. Gene de AUR ve normal Arch depoları yetecektir diye düşünüyorum. Aslında en iyisi zamanınız varsa hem Manjaro'yu hem Arco'yu hem Archman'i hem de Endeavour'u denemek. Belki Arcolinux'u tercih etmezsiniz ama kesinlikle denenmeye değer. Manjaro ve Arco kardeş gibiler direkt olarak biri diğerinden üstün denemez. Ben sadece şahsi tercihimi öneriyorum.

Manjaro Arch'a daha uzak. Kendi reposu var ve paketleme işlemlerini kendi yapıyor. Ayrıca bazı AUR paketlerini de kendi reposunda barındırıp güncelliyor.

Arco ise daha çok öğretme amaçlı bence. Arch'a daha yakın.

Geri
Yukarı