Ubuntu'ya nasıl geçiş yapacağım?

kaptan prays

Centipat
Merhabalar ben bilgisayarıma Ubuntu kurdum. ISO dosyasını indirdim Rufus programını indirdim USB'yi hazırladım ve BIOS'a girdim oradan Ubuntu'yu en tepeye getirdim. Exit Save changes dedim ardından bir yükleme ekranı geldi. Hiçbir şeye dokunmadım 100% olunca beni Ubuntu'ya attı kurulumu yaptım yaptıkdan sonra benden yeniden başlatmamı istedi bende yeniden başlattım. Sonra ekranda please remove installation medium, then press enter yazısı belirdi bende USB belleği çıkardım ve Enter'a bastım sonra beni Windows'a attı sonrada buraya geldim. Ubuntu'ya nasıl geçiş yapabilirim?

Bilgisayarı yeniden başlattığınızda hangi işletim sistemini istediğinizi sormuyor mu? Ben aynısını yaptığımda her seferinde seçmem gerekiyordu. Disk yönetiminde Ubuntu için verdiğiniz alan belliyse boot seçeneklerinden Ubuntu'yu birinci sıraya alın.

Merhabalar ben bilgisayarıma Ubuntu kurdum. ISO dosyasını indirdim Rufus programını indirdim USB'yi hazırladım ve BIOS'a girdim oradan Ubuntu'yu en tepeye getirdim. Exit Save changes dedim ardından bir yükleme ekranı geldi. Hiçbir şeye dokunmadım 100% olunca beni Ubuntu'ya attı kurulumu yaptım yaptıkdan sonra benden yeniden başlatmamı istedi bende yeniden başlattım. Sonra ekranda please remove installation medium, then press enter yazısı belirdi bende USB belleği çıkardım ve Enter'a bastım sonra beni Windows'a attı sonrada buraya geldim. Ubuntu'ya nasıl geçiş yapabilirim?
İyi ama hocam disk bölümleme ekranını falan görmediniz mi? Exe dosyasıyla kuruluma başlasaydınız anlardım; ama bu şekilde kurulum ekranında müdahale etmeniz gerekirdi diye düşünüyorum. Grub bootloader yüklenmediği için geçebileceğinizi sanmıyorum ama Bios'ta Ubuntu'ya ait bir şey görüyor musunuz?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı