Ubuntu'ya verilen depolama alanı daha sonradan arttırılabilir mi?

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, dün Windows 10'un yanına Ubuntu kurdum ve pek bir şey yüklemem düşüncesiyle Ubuntu'ya 35 GB alan verdim. Ancak şimdi 1-2 oyun yüklemeyi düşünüyorum ve bunun için verdiğim alanı arttırmam gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?

Windows'ta ayırdığınız alanı artırın. 35 GB alana eklemek istediğiniz alanı önce ana diskten küçültün. Sonra Ubuntu'nun olduğu diske sağ tıklayıp birimi genişlet deyin. Ancak Ubuntu tarafında bir sorun olur mu bilmiyorum. Bir çökme, bozulma tarzı sorunlar.

Windows'ta ayırdığınız alanı artırın. 35 GB alana eklemek istediğiniz alanı önce ana diskten küçültün. Sonra Ubuntu'nun olduğu diske sağ tıklayıp birimi genişlet deyin. Ancak Ubuntu tarafında bir sorun olur mu bilmiyorum. Bir çökme, bozulma tarzı sorunlar.

Hocam diski küçült diyince bu hatayı veriyor:
1637221904078.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani bu işlem bana pek bir güven vermedi. Verileriniz uçabilir. Dikkatli olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani bu işlem bana pek bir güven vermedi. Verileriniz uçabilir. Dikkatli olun.
Hocam Ubuntu'da şuanlık pek bir verim yok zaten, uğraşmadan direk Ubuntu'yu silip yüklesem?

Geri
Yukarı