Çözüldü Ubuntu'yu silip Windows 10 kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

byilkeryilmaz

Decapat
Daha fazla  
Windows 10'u kurmak istiyorum ama bir türlü yapamadım. Nasıl Ubuntu'yu silip Windows 10 kurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Kod:
$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
$ sudo apt update
$ sudo apt install woeusb
Bu yöntemle kurmaya gerek yok.
Öncelikle garanti yöntemi veriyorum, bu yöntemle Windows 10 kurulmama gibi bir ihtimali bulunmamakta.
Kod:
sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0
sudo pip3 install WoeUSB-ng
İlk önce yukarıdaki komutlarla WoeUSB-ng'yi kur.
Daha sonrasında USB'nin adını öğren, fdisk -l ile öğrenebilirsin.
Sonrası zaten basit cd İndirilenler diyip, sudo woeusb --device Win10.iso /dev/sdX --target-filesystem ntfs yazacaksın. sdX kısmını USB aygıtına göre yapacaksın, --deviceden sonraki kısmı ise Windows 10 dosyasının iso adını yazacaksın.

Son olarak, GRUB kurulma zamanında 1 saat kadar bekletebilir.
balenaEtcher ile USB'ye Windows yazdırın. USB'yi bootladıktan sonra normal kurulum yapın. Disk kısmına gelince "advanced" bölüme gelin ve bütün "partition"ları silin. Ardından boş alandan bir "partition" yapın ve burayı kullanın. Sonrası basit iş zaten.

Windows kurulumu esnasında Ubuntu kurulu diskinizi biçimlendirip Windows kurun.

balenaEtcher ile USB'ye Windows yazdırın. USB'yi bootladıktan sonra normal kurulum yapın. Disk kısmına gelince "Advanced" bölüme gelin ve bütün "Partition"ları silin. Ardından boş alandan bir "Partition" yapın ve burayı kullanın. Sonrası basit iş zaten.

Aslında Windows 10 ISO'sunu indirdim Rufus gibi bir program lazım ama Rufus çalışmadı Ubuntu'da ne yapmam lazım.
balenaEtcher ile USB'ye Windows yazdırın. USB'yi bootladıktan sonra normal kurulum yapın. Disk kısmına gelince "Advanced" bölüme gelin ve bütün "Partition"ları silin. Ardından boş alandan bir "Partition" yapın ve burayı kullanın. Sonrası basit iş zaten.

Bunu deneyeceğim hocam

Aslında Windows 10 ISO'sunu indirdim Rufus gibi bir program lazım ama Rufus çalışmadı Ubuntu'da ne yapmam lazım.

Bunu deneyeceğim hocam

Kod:
$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
$ sudo apt update
$ sudo apt install woeusb

Yeni konular

Geri
Yukarı