Ubuntu'yu USB belleğe kurarken USB'yi görmüyor

mustafa.beta

Decapat
Daha fazla  
Ubuntu'yu USB'ye ISO olarak önyükleyicili şekilde yazdırdım.

Kuruluma geçtim ve nereye kurulacağını seçmem gereken kısım geldiğinde tüm diskler gözüküyor ama USB disk gözükmüyor.

Birkaç defa her şeyi sıfırdan baştan düzgünce yaptım yine de flash diskim gözükmüyor.

Canlı USB oluştururken bir yerde hata veya eksiklik mi yaptım, araştırdım ve her şey olması gerektiği gibi görünüyor.

Kullandığım flash disk:
USB 3.0
32 GB
Ubuntu için Rufusla 15 GB'ını bölümledim.
NTFS formatı kullandım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210422_215717.jpg
    IMG_20210422_215717.jpg
    338,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi, kendi dosyalarının bulunduğu yere kuramazsınız bildiğim kadarıyla. Başka bir USB olabiir ama.
Bunun için o kullandığım USB'yi 'Disk Bölümlemesi' yapıp ikiye ayırdım. Fakat yine de görmüyor. Hala da sorunu çözemedim. Bu söylediğiniz şekilde ayrı bir USB kullanarak ise deneyeceğim. Birkaç hafta sonra denediğimde sonucu buraya yazacağım.

Ubuntu'yu USB'ye ISO olarak önyükleyicili şekilde yazdırdım.

Kuruluma geçtim ve nereye kurulacağını seçmem gereken kısım geldiğinde tüm diskler gözüküyor ama USB disk gözükmüyor.

Birkaç defa her şeyi sıfırdan baştan düzgünce yaptım yine de flash diskim gözükmüyor.

Canlı USB oluştururken bir yerde hata veya eksiklik mi yaptım, araştırdım ve her şey olması gerektiği gibi görünüyor.

Kullandığım flash disk:
USB 3.0
32 GB.
Ubuntu için Rufus'la 15 GB'ını bölümledim.
NTFS formatı kullandım.

Umarım doğru anlamışımdır. USB'ye normal bir şekilde kurup USB ile kullanmak istiyorsunuz.

1)ılk olarak ayırdığınız kısmı Gparted ile ext4 yapıp deneyin. Bir de en aşağıda önyükleyicinin kurulu olduğu aygıt kısmına bakın.

2)ilk yöntm olmazsa 2 USB kullanarak denediniz mi? Bende denemedim ama 1. USB'ye önyükleyici olarak kurup 2. Usby'ye kurmayı deneyin umarım olur.

Hiç denemedim sadece aklıma gelen fikir bu umarım yardımcı olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı