UC Browser

Samet.Çınar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Chromium tabanlı tarayıcılar arasında gördüğüm en iyi tarayıcı olabilir.

Avantajları ve dezavantajları bir arada yazıyorum.
- Chrome veya Opera gibi Chromium tabanlı tarayıcılara göre daha az RAM kullanmakta.
- Eklenti mağazası olarak Chrome mağazasını kullandığı için Chrome'da çalışan her eklenti bunda da çalışmakta.
- Kendi reklam engelleme hizmeti var.
- Kendi içerisinde sayfanın ekran görüntüsünü alma ve üstünde çizim yapıp kaydetme eklentisi var.
- İndirme yöneticisi çok başarılı, diğer tarayıcılara oranla daha iyi iş çıkartıyor. İndirme bir yerde kesildiğinde kaldığı yerden devam etme konusunda diğer tarayıcılara göre daha az hata veriyor.
- Gece moduna sahip, %0'dan %100'e kadar sayfanın parlaklığını tıpkı ekran parlaklığı ayarlar gibi ayarlayabiliyorsunuz ancak %50'den aşağısı gereksiz bir karanlık modu oluyor.
- Gece modunda parlaklık %51-%100 arasında ise üst kısımdaki bölüm karanlık olmuyor sadece sayfa karanlık oluyor. %50-%0 arasında ise üst kısımdaki bölüm yine parlaklığı düşmezken sadece rengi siyah oluyor bu hiç güzel gelmedi.
- Tarayıcı içerisinde hesap oluşturup tarayıcı verilerinizi senkronize edebiliyorsunuz.
- Üst bölümde adres çubuğunun sol tarafına çok fazla simge konulmuş bu yüzden Chrome kullanıyorsanız buraya ve simgelere alışması biraz zaman alabiliyor.
- Üst bölüm çok kaba durmuş, daha güzel bir tasarım yapılabilirdi.
- Alt bölümdeki çubukta aynı şekilde üst bölümde alan açılıp oraya konumlandırılabilirdi.
- Ben mi yapamadım bilmiyorum ama tarayıcı dili bir türlü Türkçe olmadı.

Bunu nasıl başardım bilmiyorum normal şartlarda olabilecek bir durum değil hatta bunu görüp bir hevesle UC Browser'ı yüklip sonra böyle olmadığını görünce hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ama Discord, Steam ve UC Browser(3 sekme) üçü birden açık iken 800MB RAM kullanımını gördü sistem. Gerçekten şahane iş çıkartıyor.
800mb ram kullanımı.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı