UC Browser kullanılır mı?

UC mini çok sağlam bir tarayıcıdır. Ben 2012'den bu yana kullanırım hep. Bir sürü özellik var.

- Reklam engelleyici,
- Dosya yöneticisi,
- Müzik ve video oynatıcı,
- Her türlü dosyayı indirme ve yönetme,
- Video indirme,
- Gizlilik,
- Bulut sistemi falan filan çok gelişmiş bir tarayıcıdır. Eskiden beri böyle yenilikçiydi zaten.

Çoğu telefon ve PC tarayıcısında bunlar yok.

Internettekilerin bazıları virüs, bazıları virüs değil diyor.

Öncelikle , internet tarayıcılarında şu iyi bu iyi ikilemine takılmaya hiç gerek olmadığını söylemekte fayda var .

Çünkü :

CSS / HTML / JAVASCRİPT hususunda standart haline gelmiş , üç adet tarayıcı vardır .

Google Chrome , Firefox , Safari .

Bunlar kendilerince Webkit , Gecko vesaire yorumlayıcı kullanırlar .

Piyasada zaten ne varsa onların çatallaması ayrı bir harmanı gibi olur .

Webkit Chrome , Gecko ise Firefox diyebiliriz , Netscape vesaire de aynı gruba girer .

Yani Firefox ve Chrome kullanmak ile onları kullanmak arasında fark olmadığı için .

Firefox ve Chrome kullanmak en mantıklısıdır .

İçselleştirilmiş bir çok özelliği her şeyi yine onlara eklentiler yoluyla kendiniz de kurabilirsiniz ki ...

Örneğin Tor Browser ele alalım , Aslında Firefox olup , Tor Browser Bundle ve benzeri eklenti kurarak firefox tora çevrilebilir , Ya da Firefox Tor özel sürümü kullanılabilir .

dolayısıyla Chrome Firefox bir standart olduğu için onları kullanmak en doğrusudur .

Ben kullandım fakat o da zorunluluktandı :D
eTab 4 bir tablet vardı ona Chrome kursam hiçbir şeyi indirmiyordu. UC Browser bu sorunu çözüyordu ama ağır bir tarayıcıydı en azından tablete göre :)
Sonra apkmirror üzerinden Chrome'un bir versiyonunu Google Play üzerinde yayınlanmayan ona göre güncel olan bir versiyon buldum onu kurduğumdan beri telefonda veya tablette falan başka kullanmadım ama ben çok bir artısını eksisini de görmedim.(kasma vardı ama o biraz da cihazla alakalı eski)

Öncelikle , internet tarayıcılarında şu iyi bu iyi ikilemine takılmaya hiç gerek olmadığını söylemekte fayda var .

Çünkü :

CSS / HTML / JAVASCRİPT hususunda standart haline gelmiş , üç adet tarayıcı vardır .

Google Chrome , Firefox , Safari .

Bunlar kendilerince Webkit , Gecko vesaire yorumlayıcı kullanırlar .

Piyasada zaten ne varsa onların çatallaması ayrı bir harmanı gibi olur .

Webkit Chrome , Gecko ise Firefox diyebiliriz , Netscape vesaire de aynı gruba girer .

Yani Firefox ve Chrome kullanmak ile onları kullanmak arasında fark olmadığı için .

Firefox ve Chrome kullanmak en mantıklısıdır .

İçselleştirilmiş bir çok özelliği her şeyi yine onlara eklentiler yoluyla kendiniz de kurabilirsiniz ki ...

Örneğin Tor Browser ele alalım , Aslında Firefox olup , Tor Browser Bundle ve benzeri eklenti kurarak firefox tora çevrilebilir , Ya da Firefox Tor özel sürümü kullanılabilir .

dolayısıyla Chrome Firefox bir standart olduğu için onları kullanmak en doğrusudur .
Hocam biraz saçma konuşmuşsunuz, tamam yazılım dilleri aynı veya benzer olabilir ama birisi senin verilerini sömürürken öbürü toplamıyor. Tavsiyem bu arada Firefox veya Brave kullanmanız.

Hocam biraz saçma konuşmuşsunuz, tamam yazılım dilleri aynı veya benzer olabilir ama birisi senin verilerini sömürürken öbürü toplamıyor. Tavsiyem bu arada Firefox veya Brave kullanmanız.

Yazılım dili konuşulmuyor o mesajda, JavaScript yorumlayıcı HTML ve CSS yorumlayıcı konuşuluyor.

Bunlarında alayı ya geckodur ya webkittir ya netscape.

Yani ortada yazılım dili falan yok... Yorumlayıcı var.

Burada saçmalayan siz olmuşsunuz.

Bir de tavsiyem Brave kullanın demişsin: Al işte, Brave de Chromium tabanlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım dili konuşulmuyor o mesajda, JavaScript yorumlayıcı HTML ve CSS yorumlayıcı konuşuluyor.

Bunlarında alayı ya geckodur ya webkittir ya netscape.

Yani ortada yazılım dili falan yok... Yorumlayıcı var.

Burada saçmalayan siz olmuşsunuz.

Bir de tavsiyem Brave kullanın demişsin: Al işte, Brave de Chromium tabanlı.
Chromium tabanlı olması bir işi değiştirmiyor, Opera'da Chromium tabanlı ama senin verilerini ne yaptığı belli değil.

Geri
Yukarı