Uçak bileti için indirim önerisi

Uçak firmalarında bilet indirimi olmaz. Belirli dönemlerde ve belirli parkurlarda x sayıda koltuk ücreti x rakama vergiler dahil olarak kampanya yapılabilir. Buda çok nadir gelen bir kampanya. Uçak firmasına ait web sayfasında gördüğünüz ücreti o an almalısınız. En düşük sınıftan bilet satılmaya devam ettikçe ücret artar. Bazı seyahat firmaları aslında ucuz gibi görünse de müşteriden bir miktar komisyon alır. Atıyorum Anadolu jet firması için en ucuz görebileceğiniz bilet kendi web sayfasında. İşlem ücreti ve ya komisyon kesilmez.

Ayrıca en düşük iç hat Türk Hava Yolları bileti vergiler dahil 430.99 lira. Şuan Diyarbakır'dan İstanbul'a uçmaya karar verecek olursanız en ucuz görebileceğiniz bilet rakamı bu şekilde. Uçak %80 civarında doluluk rakamına ulaştıysa göreceğiniz bilet ücreti kişi başı vergiler dahil 799.99 lira.

Uçak firmaları, kurallar, sıkça sorulan sorular bilet vs. gibi konularda aklınıza takılan detaylar için beni etiketleyebilirsiniz. Fırsat buldukça yardımcı olmaya çalışırım.
Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim hocam. Açıkçası eşim İstanbul'u görmediği için hedeflediğim yer de orası. Ama sanırım dediğiniz gibi makul fiyatlarda bilet bulmak neredeyse imkansız.

@LOTR Manyağı Ucuza bilet kalmadı maalesef. İşin içerisinde olanlar bilir 2022 yılının başından bu yana koltuk ücreti ve vergilere en az 5 defa artış yapıldı. Bunun içerisinde bilet alırken ödediğiniz havalimanı vergisi, yakıt harcı, işlem ücreti vs. hepsinde artışa gidildi. Konuda yazışmaları okudum dış hat uçuşlarının adı geçince İstanbul örneğini verdim. Yurt dışı uçuşu için Diyarbakır'da olduğunuzu düşünürsek İstanbul'a ya da Ankara'ya mutlaka yolunuz düşecek. Yurt dışına aktarmaları da olsa kombine alınan biletler one way olduğu için ücreti tek yön uçuşa göre daha uygun gösterebiliyor.

Yurt dışı uçuşlarında şuan için hatırladığım Kıbrıs, Gürcistan, Ukrayna kimlikle seyahate izin veriyor. Bunun dışında pasaport ve bir çok ülke için vize, aynı zamanda seyahat kısıtlamaları sebebi ile negatif PCR test ibrazı, konaklanacak yer, istenilen aşılar vs. biraz tuzlu, zorlayıcı olabiliyor. Normalleşmeye başlandı, kurallar eskiye dönüyor fakat hala işi olmayan ülkeme gelmesin, turist istemiyorum diyen devletler var.

@LOTR Manyağı Ucuza bilet kalmadı maalesef. İşin içerisinde olanlar bilir 2022 yılının başından bu yana koltuk ücreti ve vergilere en az 5 defa artış yapıldı. Bunun içerisinde bilet alırken ödediğiniz havalimanı vergisi, yakıt harcı, işlem ücreti vs. hepsinde artışa gidildi. Konuda yazışmaları okudum dış hat uçuşlarının adı geçince İstanbul örneğini verdim. Yurt dışı uçuşu için Diyarbakır'da olduğunuzu düşünürsek İstanbul'a ya da Ankara'ya mutlaka yolunuz düşecek. Yurt dışına aktarmaları da olsa kombine alınan biletler one way olduğu için ücreti tek yön uçuşa göre daha uygun gösterebiliyor.

Yurt dışı uçuşlarında şuan için hatırladığım Kıbrıs, Gürcistan, Ukrayna kimlikle seyahate izin veriyor. Bunun dışında pasaport ve bir çok ülke için vize, aynı zamanda seyahat kısıtlamaları sebebi ile negatif PCR test ibrazı, konaklanacak yer, istenilen aşılar vs. biraz tuzlu, zorlayıcı olabiliyor. Normalleşmeye başlandı, kurallar eskiye dönüyor fakat hala işi olmayan ülkeme gelmesin, turist istemiyorum diyen devletler var.
Haklısınız, maalesef bizim gibi normal maaş ile geçinen kişiler için basit bit tatil planlamak bile kemer sıkma ile sonuçlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı