Uçak Gövde Motor hangi üniversitede okunmalı?

Anlck

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu bölüm ile ilgili 4 tane devlet üniversitesi var.
Eskişehir Teknik Üniversitesi
Kocaeli üniversitesi
Erciyes üniversitesi
Konya Selçuk üniversitesi

Tahmin edildiği gibi Eskişehir ve Kocaeli puanları yüksek, Erciyes ve Selçuk düşük. Bu bölüm Erciyes veya Selçuk üniversitesinde okunur mu yoksa o üniversiteler çok mu kötü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin Diyarbakır Tıp Fakültesi'nden mezun olunduğunda yine iyi bir doktor olunuyorsa eğer, Konya-Selçuk veya Kayseri-Erciyes'ten niye Uçak Gövde Motor Teknisyeni/Teknikeri olarak mezun çıkıp mezun olunmasın? İim Çin'de de bile olsa gidip okuyunuz şeklinde peygamber hadisleri de yok mudur? Ben önce Fırat Üniversitesi/Elazığ'ı kazandım, yarım sömestr burada okuyup, sonradan Edirne'ye nakil yapabilme yerine yeniden kazanıp gelemesem Fırat Üniversitesi'nden belki de Mak. Müh. olarak mezun olacaktım, (O zaman sen batıda zor iş bulursun veya hiç iş bulamazsın diyenleri şimdi büyük hayretle karşılıyorum, çünkü insan nereden mezun olursa olsun kendi kalitesiyle her yerde her zaman kolay iş bulabilir, üniversitenin adı/yeri, popüler etiketi, vb. gereksiz olan bir detaydır kendi kanımca; Yıldız Teknik, İTÜ, ODTÜ mezunu olup kafanın içi boş mezun olduysan bu ne ne işe yarar ki, kendi bilginle veya donanımınla değil bu defa bazılarının iteklemesiyle (torpiliyle) çok yüksek yerlere gelmen gerekebilir) kaderin garip bir tesadüfi olarak tabi. Edirne'ye Fırat Üniversitesi'nin eğitim düzeyini begenmediğim için değil (Çünkü tüm üniversite hocaları Ankara'dan geliyordu, Edirne'dekiler ise İstanbul'dan günü birlik gelenler şeklindeydi, bir tanesi örneğin Dip. İng. Mak. Müh. Burhan OĞUZ' du, Elazığ'daki üniversitede mekanik dersine Ankara'dan gelen bir prof. ise Hamdi TOPKAYA idi, o zamanlar ) annem ve babamın görevli olduğu şehirde olmak, yurt yerine kendi evimde, ailemin yanında ders çalışıp bu okulu daha güven içinde bitirmek için Elazığ'ı bıraktım.

Kayseri'nin bütün okulları, en başta da Kayseri Lisesi dahildir (çünkü Mehmet Yazar buradan yetişip çıkmış birisidir) üniversiteleri, vb. gayet iyidir, yalnız Talas'taki Melikşah Üniversitesi (Özel olanı) azıcık şeytana uyup (!) FETÖ'ye girerek sonradan Erciyes Üniversitesi bünyesine dahil oldu, benim bildiğim kadarıyla en sakıncalı olanı sadece bu okuldu. O da kapanarak devreden çıkmış oldu. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı