Uçak motor ve gövde bakım vs makine mühendisliği

TheDarkmiss

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun bir süredir makine mühendisliği istiyorum ve yaptığım sıralama ile Ankara OSTİM Teknik Üniversitesi'nde burslu geliyor. Fakat aklımda bir bölüm daha var. Atılım Üniversitesi'nde uçak motor ve gövde bakım oraya da burslu geliyor. Çok kararsız kaldım. Tavsiye verebilecek var mı?
Sıralamam sayısal 78.611 Ankara'da başka bölüm öneriniz var mıdır ( ücretli istemiyorum )
Not: Atılım Üniversitesi evime çok uzak gidiş geliş toplam 3 saat o yüzden düşünceliyim.

Merhaba. Uzun bir süredir makine mühendisliği istiyorum ve yaptığım sıralama ile Ankara Ostim Teknik Üniversitesi'nde burslu geliyor. Fakat aklımda bir bölüm daha var. Atılım Üniversitesi'nde uçak motor ve gövde bakım oraya da burslu geliyor. Çok kararsız kaldım. Tavsiye verebilecek var mı?
Sıralamam sayısal 78.611 Ankara'da başka bölüm öneriniz var mıdır ( ücretli istemiyorum )
Not: Atılım Üniversitesi evime çok uzak gidiş geliş toplam 3 saat o yüzden düşünceliyim.

Sevdiğin işi yapmak bana göre her zaman daha önemli. Mesela bu işten memnun olmayacağını, Yani çalışırken keşke öbürünü seçseydim demeyecek isen bu işi de yapabilirsin. Tabii belki uçaklara ilgin vardır. Ama isminden bile yüksek dereceli bir meslek olduğunu anlıyor insan. Tercih sana kalmış bu işi de beğeniyor isen ve iş imkanı var ise gidebilirsin.

Sevdiğin işi yapmak bana göre her zaman daha önemli. Mesela bu işten memnun olmayacağını, Yani çalışırken keşke öbürünü seçseydim demeyecek isen bu işi de yapabilirsin. Tabii belki uçaklara ilgin vardır. Ama isminden bile yüksek dereceli bir meslek olduğunu anlıyor insan. Tercih sana kalmış bu işi de beğeniyor isen ve iş imkanı var ise gidebilirsin.
Hocam hem makineye hem de uçaklara çok fazla ilgim var ve cidden arada kaldım

İkerideki mesleğin garanti başladığın zaman belki baktın yurt dışına açıldın nereden bilirsin ben senin yerinde olsam 5 saat bile olsa çekerim o yolu.
Haklısın dostum bu tercih döneminde iyi düşünmem lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı