Uçak Mühendisliği İçin Notebook Tavsiyesi

Bütçe
12 bin TL

alliyo

Decapat
Daha fazla  
Uçak mühendisliği okurken kullanacağım notebook arıyorum. Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz veya 9-11 bin bandında sizin tavsiye ettiğiniz notebook varsa tavsiyeye açığım. AutoCAD, SolidWorks, CATIA gibi programlar kullanacağım galiba.

Uçak mühendisliği okurken kullanacağım notebook arıyorum. Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz veya 9-11 bin bandında sizin tavsiye ettiğiniz notebook varsa tavsiyeye açığım. AutoCAD, SolidWorks, catıa gibi programlar kullanacağım galiba.

Bahsettiğin programlar ve + olarak mastercam kullanıyorum 4. sıradaki HP alınır güçlü bir işlemci gerekiyor aynı işlemciyi ben de kullanıyorum ve performansı gayet güzel ayrıca iyi de bir ekran kartı var fiyatına göre güzel bir laptop.

Ryzen 7 4800H olan ürün 12 bin TL bandındaydı 2-3 gün önce, takip etmekte fayda var. Ben de o ürünü alacağım ileride indirimde yakalayabilirsem bütçem de olunca tabi.

Ryzen 7 4800H olan ürün 12 bin TL bandındaydı 2-3 gün önce, takip etmekte fayda var. Ben de o ürünü alacağım ileride indirimde yakalayabilirsem bütçem de olunca tabii.

Bütçenizi biraz daha yükseltebilirseniz bu modeli tavsiye ederim MSI ürünü üzerinde sadece Monster logosu var ve bu benim için iyi bir şey çünkü MSI kasası ve Monster teknik servisi altında satış sonrası destekleri çok iyi.

Bütçenizi biraz daha yükseltebilirseniz bu modeli tavsiye ederim MSI ürünü üzerinde sadece Monster logosu var ve bu benim için iyi bir şey çünkü MSI kasası ve Monster teknik servisi altında satış sonrası destekleri çok iyi.
Bana mı söylediniz yoksa konu sahibine mi? Anlayamadım da.

Biraz daha yükseltebilirseniz dediğiniz 3 4 bin TL bırakın fanboyluğu.
Konu sahibine dedi galiba

Konu sahibine söylemiştim hocam kusura bakmayın.
Biraz daha yükseltebilirseniz dediğiniz 3 4 bin TL bırakın fanboyluğu.

Fan boyluk değil. Uygun fiyat iyi bir teknik servis ve performanslı ürünler aynı ürün MSI da 22.000TL civarında ve farkları sadece üzerinde bulunan logo klavyesi bile SteelSeries.

Laptopu okula götüreceksen asla herhangi bir gaming laptopu alma. Bilgisayar Programcılığı okudum, RTX 2070, 17.3” Monster’ım var. Her gün okula götürmek zorundaydım ve her gün aldığıma pişman oluyordum. Programların sistem gereksinimlerini bilmiyorum fakat ultrabooklar yeterliyse Huawei MateBook 14 2021 11. nesil Intel (Son nesil) CPU’lu güncel bir ultrabook, yazılım ücretlerini karşılamak sorun değilse MacBook Air M1 öneririm.

Laptop tavsiyesi yapamayacağım ama önerilerim
1-Ultraboook al
2-Ekran 14 inçi geçmesin
3-Apple olsun bütçen varsa ve M1 olması daha da iyi olur f/p üründür

Size işlemci gücü lazım sanırım. HP Pavilion Ryzen 7 5800h 16gb 1tb Ssd Rtx 3050 144 Hz 15.6" Fhd Dos Taşınabilir Bilgisayar 434k7ea Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Game Garaj Slayer 7XL-1650 C2 i7-11800H 16 GB 512 GB GTX1650 144 Hz 17.3" Free Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Laptopu okula götüreceksen asla herhangi bir Gaming laptopu alma. Bilgisayar Programcılığı okudum, RTX 2070, 17.3” Monster'ım var. Her gün okula götürmek zorundaydım ve her gün aldığıma pişman oluyordum. Programların sistem gereksinimlerini bilmiyorum fakat Ultrabook'lar yeterliyse Huawei MateBook 14 2021 11. nesil Intel (Son nesil) CPU'lu güncel bir Ultrabook, yazılım ücretlerini karşılamak sorun değilse MacBook Air M1 öneririm.

1. si her 11. nesil aynı değil. 1135G7 4500U gücünde ve 4500U ise 5000-6000 civarı. 2. si M1 gayet güçlü laf yok ama bazı programlar Intel'de daha optimize oluyor.

Geri
Yukarı