Ucak muhendisliginden pilotaja gecis nasıl olur?

sinOpro1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 12.sinif ogrencisiyim. Şu anki puanlarimla pilotaj universitesi olarak sadece KKTC geliyor ama ben Türkiye'de okumak istiyorum. Bunun icin Türk hava kurumu universitesi ucak munendisligine gidip muhendislik okuduktan sonra pilotaja gecis ya da kendi maasimdan kesilerek pilot olmak istiyorum. Bu konu hakkinda bilgisi olanlar bana bir yol haritasi cikartabilir mi?

Merhaba, ben 12.sinif ogrencisiyim. Şu anki puanlarimla pilotaj universitesi olarak sadece KKTC geliyor ama ben Türkiye'de okumak istiyorum. Bunun icin Türk hava kurumu universitesi ucak munendisligine gidip muhendislik okuduktan sonra pilotaja gecis ya da kendi maasimdan kesilerek pilot olmak istiyorum. Bu konu hakkinda bilgisi olanlar bana bir yol haritasi cikartabilir mi?
Kendi maaşımdan kesilme olayında önce lisans mezunu olman gerek bölüm fark etmeden. THY de bazen
bu şekilde iş ilanları açıyor.
Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı) | Türk Hava Yolları ®

Diğer olay hakkında bilgim yok.

Yani üniversite olarak pilotaj okuma bence. Önce yapabileceğin bir meslek edinecek bölüm oku. Kendini garantiye al. Sektörün ne olacağı sen mezun olduğunda İngilizce vs. ne olacağını bilemezsin. Önce kendini güzel bir bölüm okuyarak garantiye al. Mezun olduktan sonra önce TAFA veya diğer firmaların sıfırdan pilot ilanlarına başvurup firmalara girebilirsin. Pegasus ve Sunexpress de TAFA gibi programlara ağırlık vermeye başladı artık.

Ne okuduğunun önemi yok THY'de pilot olabilmek için o yöntemle. Uçak okuman havacılığa hakim olma noktasında faydası olur sadece.

Hocam merhaba uçak teknisyenliğiyle ilgili birkaç sorum var size ulaşabileceğim bir adres Discord veya Instagram var mı yardımcı olursanız eğer sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

@painkiller Sizle de iletişime geçebilirsem iyi olur bilgi almak istediğim konular var.

Son düzenleme:

Hocam bence direkt KKTC de pilotaj daha mantıklı olur zaten pilotajda üniversite önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı