Uçak simülasyonu için ürün tavsiyesi

Bu ikisi arasındaki fark nedir?
Birisi Airbus ve savaş jetleri gibi, diğeri ise Boeing uçaklarındaki gibi. Benim fikrimi sorarsanız sizin dediğiniz Airbus Thrustmaster gayet iyi bir seçenek gibi görünüyor.
Microsoft Flight sim oynayacağım.
Başka bu tarz oyun var mı?
Savaş için DCS, sivil havacılık için X-Plane gibi oyunlar var.

Birisi Airbus ve savaş jetleri gibi, diğeri ise boeing uçaklarındaki gibi. Benim fikrimi sorarsanız sizin dediğiniz Airbus Thrustmaster gayet iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Savaş için dcs, sivil havacılık için X-Plane gibi oyunlar var.

Genel kullanım için hangi model daha iyi olur. Ben Logitech yoke ile TH Airbus modelleri arasında kaldım.
İşi bilen kişi olan @painkiller sence hangisi?

Yani öyle kapsamlı bir şey arıyorsan ve paran varsa Saitek ürünlerine bakabilirsin. İstersen Joystick olarak istersen Yoke olarak alabilirsin. Bunun yanında bütçen el verirse throttle, pedal ve uçuş ekranı modellerini de alabilirsin. Ama biraz pahalıdır baştan uyarayım. Ama tabii bunları alırsan da gerçeğe en yakını elde etmiş olursun orası ayrı;)

unnamed.jpg
11162.jpg

Genel kullanım için hangi model daha iyi olur. Ben Logitech yoke ile TH Airbus modelleri arasında kaldım.
İşi bilen kişi olan @painkiller sence hangisi?
Yani hangisini daha çok oynayacaksın? Savaş diyorsan Yoke pek keyif vermez. Yok ben Boeing delisiyim illa Yoke olacak diyorsan ona bir şey diyemem pek.

Yani öyle kapsamlı bir şey arıyorsan ve paran varsa saitek ürünlerine bakabilirsin. İstersen joystick olarak istersen yoke olarak alabilirsin. Bunun yanında bütçen el verirse throttle, pedal ve uçuş ekranı modellerini de alabilirsin. Ama biraz pahalıdır baştan uyarayım. Ama tabii bunları alırsan da gerçeğe en yakını elde etmiş olursun orası ayrı;)

Eki Görüntüle 808001 Eki Görüntüle 808003

Yani hangisini daha çok oynayacaksın? Savaş diyorsan yoke pek keyif vermez. Yok ben boeing delisiyim illa yoke olacak diyorsan ona bir şey diyemem pek.

Daha çok yolcu uçağı. Herhalde ikisini de alacağım.

Daha çok yolcu uçağı. Herhalde ikisini de alacağım.
Efsane bir setup kurarsın o zaman. Bence önce bir kontrolcü ve throttle al. Hissiyatı daha güzel olur. Ardından diğer kontrolcü pedal falan geçersin. Yani bütçe yaptıkça ilerle.

Geri
Yukarı