Uçlu kalemlerle ilgili sohbet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2-3 aydır Faber-Castell 2317 kullanıyorum. Fiyatına göre alınabilir bir kalem bence. Tek sorun tuttuğumuz kısmın plastik olması. Ayrıca çok sağlam. Onun dışında Rotring Tikky 1 çok sağlam kalem bence. Ama sakın kırtasiyede bulunan renklilerden almayın. Yere düşürdüğüm gibi çatladı ayrıca pekte iyi değildi. Yan sanayi sanırım, ben düştüm siz düşmeyin bu hataya. Kahverengi olan iyidir.
Ben 2 tane kullandım, fotoğraftakinin aynısı oldu ikisinde de. Tutunca gevşek bir hissiyat veriyordu, sallanıyordu vesaire. Parçalayıp attım ikisini de. Aslında hor da kullanmıyordum.
Eki Görüntüle 1320088
Econ var şu an, tank.
Hocam bilmediğimden soruyorum uç kısmında sallanma oluyor mu?

Faber-Castell Econ kalemler çok basit olduğu için çok dayanıklı. Kurşun kalemden geçiş yapacak kişilere ilk tavsiyem olur sanırım. Onun dışında şu ana kadar kullandığım ve kalitesini hissettiğim en mükemmel kalem ise Rotring Tikky 1.nesil, 0.5 mm uç desteği olan model. 0.7 kullanıcısı olan beni bile 0.5'e alıştıran yılların kral kalemi. 2.nesil de buldum diye sevinmiştim fakat iç aksamının ona ait olmadığını anladım ve biraz moralim bozuldu açıkçası.

Hocam bilmediğimden soruyorum uç kısmında sallanma oluyor mu?
Kullanmayalı çok oldu ama uç kısmından değil de o çatlağın başladığı yerdeki siyah plastikten sallanıyordu kalem. Başka sorununu görmemiştim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı