Uçurtma Avcısı ve Don Kişot

Sizce Hangisi ?

• Uçurtma Avcısı

Oy: 3 50,0%
  • Don Kişot

Oy: 3 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6
  • Anket kapandı .

Proxy

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Amele
Elimde Uçurtma Avcısı ve Don Kişot adlı iki tane kitap var şu ay içerisinde bir tanesini bitirebilirim gibi gözüküyor sizce hangisi daha güzel ?..

Merhaba.
Bence tercihin Don Kişot olmalı. Bir de bu kitapla ilgili meşhur bir sözü paylaşayım seninle;
İnsan, hayatında üç kez Don Kişot’u okumalıdır. Kahkahanın kolayca dudaklara fırlayıp duyguları harekete geçireceği gençlikte, mantığın hakim olmaya başladığı orta yaşta ve herşeye felsefe açısından bakıldığı ihtiyarlıkta.

Uçurtma avcısını okumadım ama Don Kişot güzeldir onu oku derim.
Bilmeyenler için şu bilgiyi de verelim, Don Kişot`un yazarı Cervantes Osmanlı`da yaşamış.Hatta Mimar Sinan`ın inşaatında çalıştığı yönünde iddialar var :D

Don Kişot güzel kitap onunla başlamını tavsiye ederim.

Uçurtma avcısıda açıklı bir öyküsü vardı diye hatırlıyorum öncelikle don kişot tercihim.

Uçurtma avcısını okumadım daha. Don kişot'u okumuştum. Bu yüzden don kişot diyorum ama uçurtma avcısıda güzel olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı