Uçuş esnasında cihazları uçak moduna almazsak ne olur?

Sorum başlıktaki gibidir. Yıllardır uçak düşer, pilotun kontrolü kitlenir falan deniyordu. Ama bunun gerçeği nedir?
Havacılıkta pilotların uyması gereken üç temel kural vardır: uçağı uçur, uçağı yönlendir, yüzey ile iletişim kur. Üçüncüsü olan iletişimi, pilotlar haliyle kablosuz olarak radyo telsizleriyle yapmaktadırlar. Siz cep telefonunuzu aktif tutunca pilotlara ulaşan radyo dalgalarında gariplik yaşanabilir. Git gel, cızırtı, vs. vs. Bu sebeple uçuşun güvenliği için uçak moduna almanız istenmektedir.

Havacılıkta pilotların uyması gereken üç temel kural vardır: uçağı uçur, uçağı yönlendir, yüzey ile iletişim kur. Üçüncüsü olan iletişimi, pilotlar haliyle kablosuz olarak radyo telsizleriyle yapmaktadırlar. Siz cep telefonunuzu aktif tutunca pilotlara ulaşan radyo dalgalarında gariplik yaşanabilir. Git gel, cızırtı, vs. vs. Bu sebeple uçuşun güvenliği için uçak moduna almanız istenmektedir.
Anladım. Peki uçak moduna almasam benim almadığım anlaşılır mı?
Hiçbirinde almıyorum mobil veri çekiyorsa kullanıyorum bile.
Hiç yakalandınız mı?

Anladım. Peki uçak moduna almasam benim almadığım anlaşılır mı?

Hiç yakalandınız mı?
Thy ve pegasus ile uçtum genelde sadece kalkış öncesi hostes gelip rica ediyordu 2 sn açıp kapatıyordum elinde ekipman yok ki nerede bu uçuş modunu kapatan terörist diye.

Geri
Yukarı