Ucuz bilgisayar diye leğenle sistem toplayacaklar

Donanım arşivi kadar boş bir kanal daha yok Youtube da pc ile alakalı. 48 saat prime95 testi yapın demesinden anlamamışsanız daha yapacak bir şey yok. 48 saat kararlılık testi nerde gördünüz? Çoluk çocuk kitleyi toplamış bulmuş iki sponsor, nerde bir kalitesiz malzeme var kabala karpuz doldur kasaya itele gitsin. Bu kanalların yürümesinin tek sebebi bilgisayardan anlamayan çoluk çocuğun “oo abi çok iyi pubg gta5 açsın yeter.” kafası ile takip etmesi. Sonra alıp malzeme ellerinde kalınca nasıl yapacağım bu bilmem ne diye forumlara düşüyorlar.

Neyi anlıyorsun anlatta bizde bilelim senin görüşündeki herifler gelince herşey iyimi olacak sanıyorsunuz dolar kuru artık amerikanın elinde adam istedigi şekilde düşürür istediği şekilde yükseltir dövizi adamların parasını kullanıyorsun anlıyorum diyede dalga geçerek yorum atma boş yapma.

Öncelikle üslubunuz yanlış. Bir tartışma konusu açmışsınız nihayetinde. Gelip karşıt görüş bildiren insanlara da "yine gelmiş her şeye polemik olanlar" diye yazmışsınız. Yanlış.

Konuya gelecek olursak, haklılık payınız var. Youtuber'lar, ya da genel olarak yayıncılar diyebileceğimiz kitle -Allah daha çok versin- doymuyorlar ki teknoloji siteleriyle anlaşıp bir nevi PR yapıyorlar. Yine de çok fena, alınmaz, berbat gibi konfigürasyonlar değil bence. Kasa ve PSU konusu tamamen bunun dışında tabii ki. Kendim toplarken de Frisby'nin 650W +80'lik bir kasasını almıştım ama benim de şahsen gönlüm rahat değil. Kaliteli olmayan kasa ve PSU koyarak fiyat/performans dengesini tutturuyorlar. Aradaki fark da kendi ekmekleri oluyordur muhtemelen.

Son olarak bu gibi sistemlerin çok satması, akabinde çeşitli sorunların çıkmasının en büyük etkeni ülkedeki ekonomi. Daha doğrusu ülkedeki -olmayan- ekonomi demek daha doğru olur. Bugün Türk ekonomisini tek bir Tweet ile nakavt edebilen/edebilecek bir manyak var ABD'nin başında. Siyaset mekanizmasının da beceriksizliği nedeniyle insanlar kıpırdayamıyor. Herkes en iyisi olsun ister lakin insanların geçindirmeleri gereken evleri, sorumlulukları var.

Hayır, kasa çok elzem bir bileşen de benim mi haberim yok? Nefes alsın yeter. Çok boş bir eleştiri.

@231981 , tek 8 koymanın neyi yanlış? Adam bütçe dostu, ucuz sistem toplamayı hedefliyor. Ucuz! 8 GB RAM çoğu online oyunu sorunsuz açıyor ve artıyor bile. Hatta AAA oyunlarda da drop yaşatsa bile idare ediyor. Parası olan zaten ikinci 8'i de alır.

Yahu arkadaşım tek modül ile çift modül arasında performans ve fps farkı arasında dağlar kadar fark var. Tek modül 8 GB koyana kadar 2x4 8 GB Dual Kit yapması daha mantıklı bir hareket değil mi sence? Hem fiyatı da aynı oluyor. Yorum olsun diye yorum yapmayın.

Kesinlikle, abartıyorsunuz. Kanıtlar mısın? , dağlar kadar farkı.

Hay hay buyrun o zaman. Zaten bu farkı bilmeyen de ne bileyim bilgisayar falan kullanmasın forumda gezmesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı