Ucuz domain ve hosting tavsiyesi

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Türk firma çok ucuz bir fiyata bu hizmeti görüyordu fakat adını unuttum. İlk defa bu işe gireceğim en ucuzundan domain ve hosting önerir misiniz? Mümkünse 1 yıllık olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Natro, Turhost, GoDaddy bunalr güvenilirdir, alabilirsiniz.
Üçü de birbirinden dolandırıcı benim gözümde.

Fiyat politikaları ciddi anlamda rezalet.

Eğer domain alacaksan Google Domains – Register Your Domain Name – Google Domains tek tercihin olmalı. Türkiyeye özel fiyatlandırması var 75 TL olarak. Ayrıca bu fiyat sabit, diğer yıllarda fiyat değişikliği olmuyor. GoDaddy zamanında .com domain için ilk yılını 5$ diğer yıllarda 12$ civarı istiyordu.

Domainimin 3. yılını yenilemek için Natro'nun sitesine girdim 18$ fatura oluşturulmuş.
Arkadaşım .com için 280 TL çok değil mi? Tertemiz Google Domains'e transferimi gerçekleştirdim transfer + 1 yıllık uzatma işlemini 75 TL'ye tamamladım, memnunum.

Hosting olarak https://www.veridyen.com/ öneririm. Zamanında çok kullandım beni hiç üzmedi ancak artık sunucum olduğu için güncel durumunu bilmiyorum.
Veridyen'in üzmeyeceğine kesin gözüyle bakıyorum diyebilirim

İsimtescil öneririm, GoDaddy'den almanı pek tavsiye etmem ilk sene ucuzdan veriyor sonraki senelerde yenileme için 2-3 katı fiyat çıkarıyor genelde.

İsimtescil öneririm, GoDaddy'den almanı pek tavsiye etmem ilk sene ucuzdan veriyor sonraki senelerde yenileme için 2-3 katı fiyat çıkarıyor genelde.
Google Domains Türkiyede açılmışken diğer firmalardan domain kaydettirmek mantıklı değil benim fikrime göre.

HazalHost'da 5 TL den Başlyor Tavsiye Ederim, 7 aydır kullanıyorum

Ucuz domain için, Alan adı fiyatları adresine bakınız.
Sitede ıcann akredite Türkiyeli alan adı satıcıları ve trabıs onaylı kayıt operatörlerinin.
Kayıt ücretleri kıyaslanmaktadır.

Hosting arayınışda http://hostinginfo.com.tr/ sitesi faydalı olabilir, sitede Türkiye'deki 500 den fazla hosting firması hakkında bilgiler bulunmakta.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…