Ucuz-Orta kedi maması önerisi

Makaleler
14
Yer
Antalya
Normalde mahalle petshopundan veya ucuz yollu mamalardan alıyorduk ama son zamanlarda kedilerim tuvaletlerini zor yapıyorlar gibi. Biraz kaliteli bir mama almayı düşünüyorum bu seferlik. Birisi 4,5 yaşında, diğeri 8 aylık ve yeni kısırlaştırdık (boyu 4.5 yaşındaki kedim kadar oldu bile). ND, Proplan gibi markalardan almayı isterim tabi ki ama çok pahalılar. Mesela en son aldığımız PawPaw markası neredeyse bu dediğim markaların 3'te 1'i fiyattaydı. Severek yiyorlardı zaten ama işte son birkaç haftadır pek iyi değiller gibi, o yüzden farklı bir mama alacağım. Önerdiğiniz var mı? Ben yorumlara bakarak bunu almayı düşünüyorum:

Daha önce aldığımız ise buydu ve severek yiyorlar:

9 aylık, bir dişi bir erkek 2 tane kedim var. Önceden friskes kullanıyordum. Ancak bu mamayı keşfettikten sonra yüzüne bile bakmadım. Kedilerim hem severek yiyorlar hem de tüyleri daha yumuşak ve parlak.
Kısırlaştırılmışlar için olanlardan alacağım ya.
Paw Paw alma da ne yaparsan yap.
:D

N11'de indirime girdiği için LaVital aldım, kargoda şu an. Yorumlarda bu mamayı uzun süre kullananların fark ettiği, pandemiden dolayı Türkiye'de üretilmesi nedeniyle kalite düşüklüğü veya tat değişikliği sonucu kedilerinin beğenmediğini söyleyen 3-5 kişi gördüm. Bu biraz aklıma takıldı ama ben daha önce bu markadan hiç almadığım için kedilerim "aa bunun tadı kötüleşmiş" demez herhalde. @LOTR Manyağı idare eder mi bu mama, kalitesi nasıldır?

N11'de indirime girdiği için LaVital aldım, kargoda şu an. Yorumlarda bu mamayı uzun süre kullananların fark ettiği, pandemiden dolayı Türkiye'de üretilmesi nedeniyle kalite düşüklüğü veya tat değişikliği sonucu kedilerinin beğenmediğini söyleyen 3-5 kişi gördüm. Bu biraz aklıma takıldı ama ben daha önce bu markadan hiç almadığım için kedilerim "aa bunun tadı kötüleşmiş" demez herhalde. @LOTR Manyağı idare eder mi bu mama, kalitesi nasıldır?
Hocam üzgünüm ama kaliteli bir mama değil keşke almadan önce beni etiketleseydiniz. İptal etme şansınız var ise iptal edin. Endişenizi ve bütçe yetersizliğinizi emin olun ben de anlıyorum. Hepimiz aynı durumdayız. Ancak bu tarz bilinmeyen markları almadan önce çok kısa bir Google araştırması ile sonuca varabilirsiniz.

Hocam üzgünüm ama kaliteli bir mama değil keşke almadan önce beni etiketleseydiniz. İptal etme şansınız var ise iptal edin. Endişenizi ve bütçe yetersizliğinizi emin olun ben de anlıyorum. Hepimiz aynı durumdayız. Ancak bu tarz bilinmeyen markları almadan önce çok kısa bir Google araştırması ile sonuca varabilirsiniz.
Yani şimdi haklısınız zaten ND, Purina, Royal Canin harici içerik olarak kaliteli olan pek yok galiba ama şimdiye kadar PawPaw ve buna benzer en ucuz mamalarla beslendiler (15 kilosu 200 civarı olan mamalar). İlk defa biraz bütçe zorlayıp bunu aldım.

Yorumlarda da kötü yorum yapan az kişi var. Brit Care, Spectrum önermişler aynı fiyat aralığında diyerek ama onlar da %50 daha pahalı.
Aynının yavru kediler için olanını kedim yiyor. Şu anlık bir sıkıntısı yok.

Biraz bütçem olsa böyle markalardan alacağım zaten, öneri için de teşekkürler.

Ben sokak kedileri için temizmama.com’dan Micho alıyorum. 15 kg uzun süre gidiyor. Tabii 6 ay içinde %100’den fazla zam gelmiş ama hepsine geldi. Kalitesi konusunda bilgim yok, araştırdığımda çok önerildiğini görmüştüm. @LOTR Manyağı hocam daha iyi bilir.

Geri
Yukarı