Ucuz Piranha Gamepad sol stick yukarı aşağı çalışmıyor

onurryazgann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Birkaç ay önce sanırsam A101'de Gamepad satılmıştı. Kuzenimle aldık bir deneyelim diye. Bir hevesle aldık geldik önce Fall Guys oynadım ben tabii oradaki telaşla hiç fark etmeden 4 saat oynadım olayı Astroneer'a geçince çaktım :D bir baktım yukarı aşağı bakamıyorum. Bunun sebebini araştırdım ama ucuz bir şey ya hani :D herkesin bir sıkıntısı var ama herkesinki farklı. Joy to pad gibi bir program vardı ismini tam hatırlamıyorum. Ondan tuş atarken fark ettim, aslında yukarı bakması için bir Emir veriyor ama axisli bir şeyler adına sarı yanıp sönüyor. Normalde left stick yukarı ok sarı yanmalı. Bunu bir şekilde düzeltebiliyoruz sanırım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (200).png
    Ekran Görüntüsü (200).png
    336,3 KB · Görüntüleme: 43
Merhabalar. Birkaç ay önce sanırsam A101'de Gamepad satılmıştı. Kuzenimle aldık bir deneyelim diye. Bir hevesle aldık geldik önce Fall Guys oynadım ben tabii oradaki telaşla hiç fark etmeden 4 saat oynadım olayı Astroneer'a geçince çaktım :D bir baktım yukarı aşağı bakamıyorum. Bunun sebebini araştırdım ama ucuz bir şey ya hani :D herkesin bir sıkıntısı var ama herkesinki farklı. Joy to pad gibi bir program vardı ismini tam hatırlamıyorum. Ondan tuş atarken fark ettim, aslında yukarı bakması için bir Emir veriyor ama axisli bir şeyler adına sarı yanıp sönüyor. Normalde left stick yukarı ok sarı yanmalı. Bunu bir şekilde düzeltebiliyoruz sanırım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Ben assasin creed 2,metro Last Light felan oynadım yere düştü, kablo'yu aşağı doğru çevirmessem çalışmıyor ama hallettim 30 tl'ye göre iyi(kardeşim'minkiyle değiştircem olmadı, zaten kullanmıyor, benimki çalışıyor)

XOutput kullanabilirsiniz tuş ataması için. Kullandığım dosyaları Mediafire'a yüklerim. Ben Dosya.tc'den indirmiştim. Dosya.tc sitesi de Sosyal'de yasaklı olduğundan Mediafire'a yükleyeceğim. İndirip indirmemek size kalmış, nasıl yapacağınızı anlatayım.

XOutput.exe adlı dosyayı açın, gamepad takılı ise direkt olarak görünecektir. Sonrasında ayarlar butonuna basın. Oradan uygun tuşlara atama yapın. Axis denen yönler ters ise IAxis (Inverted Axis) yapmayı deneyin. Yaptıktan sonra programın sağ altından Start dediğiniz zaman gamepad desteği olan her oyunu oynayabilirsiniz. Bu şekilde kullandığınız kol, Xbox kolu gibi görünür. Bu şekilde kullanmak için programın arkada açık kalması gerekiyor bu arada.

1603554593076.png

Yeni konular

Geri
Yukarı