Ucuz Toplama Bilgisayar Önerisi

Daha iyi sistemlerin çıkması gerekiyor, belki 100-200 bütçede fark olacaktır ama daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Daha iyi sistemlerin çıkması gerekiyor, belki 100-200 bütçede fark olacaktır ama daha iyi olabileceğini düşünüyorum.
Önerebilir misin daha iyilerini ?
Dostum inan bana Windows kurulumu aşırı basit o kadar basitki Youtube'dan izleyip 5 yasındaki çocuk bile o işlemi yapabilir.
DVD yada USB ile kurulumundan bahsediyorum.Videoları izliyorum sakin sakin anlatıyorlar sonra ben deniyorum olmuyor.Rufus denen aptal program düzgün yazmıyor.PC açılırken ESC ye falan abanıp BOOT menüsünü falan açıyorum dosyayı kabul etmiyor.Bende uğraşmıyorum hazır sistem alıyorum.

DVD yada USB ile kurulumundan bahsediyorum.Videoları izliyorum sakin sakin anlatıyorlar sonra ben deniyorum olmuyor.Rufus denen aptal program düzgün yazmıyor.PC açılırken ESC ye falan abanıp BOOT menüsünü falan açıyorum dosyayı kabul etmiyor.Bende uğraşmıyorum hazır sistem alıyorum.
Rufus yerine alternatif programlar kullanabilirsiniz veya bilgisayar tamircisine 20 tl verip kurdurabilirsiniz.

Alttaki arkadaşın dediği gibi farklı bir programla deneyebilirsiniz yada direk bu videoyu izleyip Windows yükleme aracı ile USB'ye W10 kurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD Ryzen 5 1600 = 582 TL

Sinerji firmasından aşağıdaki 1.896 TL tutan donanımlar,
si.jpg

İtopya firmasından aşağıdaki 724 TL tutan donanımlar
it.jpg

Sinerji ve İtopya tahmin ediyorum 15 TL gibi kargo bedeli alacak yani toplamda yanlış hesaplamıyorsam 3.230 TL gibi bir fiyat çıkıyor.
Kasa güç kaynağının pin çıkışları ile ilgili bilgi bulamadım. Bilen varsa, işlemci güç için 4 mü 4+4 mü ve ekran kartı için kaç 6+2 ye sahip olduğunu yazarsa iyi olur.

Rufus da hazılamaya çalıştığınız Windowsun, Uefi için uygun bir tanesi olmama ihtimali var. Bir çok etken olabilir kurulumu tamamlayamıyor olmanızda.

Biraz konu değişecek fakat 4GB RAM 2GB AMD RADEON R5 M330 Ekran Kartı İntel İ-5 5200 işlemcim var.
Şu anlık hangi oyunları oynayabilirim.Önerilerinizi dikkate aldım ve belli bir para toplayana kadar bu sistemdeyim.Oyun önerileriniz var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı